Panorāma

Marksistu pulciņš – VDD redzeslokā

Panorāma

Panorāma

Jaunievēlētie deputāti pulcējas uz mācībām

Pozitīvs uztraukums – Saeimas darbu iepazīst jaunie ZZS, «Apvienotā saraksta» un «Latvija pirmajā vietā» deputāti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Gluži kā skolā – satraukušies un sačukstēdamies piektdien Saeimas nama durvis vēra jaunievēlētie deputāti no vairākām partijām. Lai arī pirmā oficiālā darba diena būs 1. novembrī, deputātiem bija iespēja iepazīties ar darba pienākumiem apmācībās.

No partijas ''Latvija pirmajā vietā'' ievēlētajiem deviņiem deputātiem uz mācībām bija ieradušies trīs.

Oļegam Burovam ir liela pieredze darbā Rīgas domē, strādājot gan pozīcijā, gan opozīcijā. 

"Interesanti strādāt Rīgas domē, ja tu vari izdarīt lietas. Bet tagad esmu dziļi opozīcijā. Saeimā ir cita situācija, un mans mērķis ir, lai šeit darba rezultāts ir redzams un rezultāti ir konkrēti," sacīja Burovs.

Kristaps Krištopans Saeimas nama durvis šonedēļ vēra pirmo reizi. Viņš būs savas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks.

"Ir tāds uztraukums, bet tāds pozitīvs. Ir ļoti patīkami, ka Saeima administrācija ļauj iepazīties ar visu šo procesu. Visu var iemācīties," sacīja Krištopans.

Krietni kuplākā skaitā uz mācībām bija ieradušies Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) deputāti. Vairākiem ir liela pieredze darbā pašvaldību domēs, taču darbs Saeimā būs kas jauns.

Dakterim Jurim Jakovinam ir lielākā ģimenes ārsta prakse Latvijā. Viņš sola savienot pienākumus Saeimā un būt pieejams pacientiem. Pieredze pašvaldības deputāta darbā, viņaprāt, esot priekšrocība, un esot zināmas līdzības ar darbu domē.

"Zāle lielāka, vienīgais pagrabā kanalizācijas vads pārplīsis, pēc tualetes smaržo, bet tas nu tā. Ir 24 stundas [diennaktī] – astoņas stundas vajadzīgas miegam, astoņas stundas Saeimai, un vēl astoņas stundas tu vari darīt, ko gribi," sprieda Jakovins.

''Zaļzemnieki'' viens pēc otra iemēģināja arī Saeimas tribīni. No tās jau 1. novembrī būs jādod  deputāta zvērests.

Jaunievēlētā deputāte Līga Kļaviņa uzsvēra: "Ir aizraujoši pirmo reizi atrasties Saeimas namā un Saeimas tribīnē."

No "Apvienotā saraksta" Saeimā ievēlēti 15 deputāti. Frakcijā līdzās parlamentāriešiem ar pieredzi politikā ir arī vairāki jaunpienācēji. 

Aiva Vīksna ir sabiedriski aktīva uzņēmēja, bet Igors Rajevs bieži redzams televīzijas ekrānos, skaidrojot jaunāko informāciju par karadarbību Ukrainā. Tagad abi strādās vienā frakcijā.

"Esmu bijusi šeit vairākas reizes, bet no otras puses. Kā deputāte pirmo reizi, un sajūta ir kā skolā. Ir lietas, ko es saprotu, bet daudz būs jāmācās no jauna," sacīja Vīksna.

"Interesantas sajūtas, redzēsim, ar nepacietību gaidu pirmo sēdi. Viss ir skaidrs un vienkāršs, ticiet man, militārajā komandpunktā viss ir daudzkārt sarežģītāk," piebilda Rajevs.

Atbilstoši Satversmei 14. Saeimai uz pirmo sēdi jāsanāk novembra mēneša pirmajā otrdienā – šogad 1. novembrī, kad arī izbeidzas 13. Saeimas pilnvaras. 

KONTEKSTS:

14. Saeimas vēlēšanas notika 1. oktobrī, un parlamentā kopumā tika ievēlēti septiņi politiskie spēki: "Jaunā Vienotība", Zaļo un Zemnieku savienība, "Apvienotais saraksts", Nacionālā apvienība, "Stabilitātei!", "Latvija pirmajā vietā" un "Progresīvie".

Saskaitīti 1055 iecirkņi no 1055

Atjaunots: 03.10. plkst. 10:06

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti