Požarnovu gāž no Baldones novada domes priekšsēdētāja amata

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Šodien ārkārtas domes sēdē no amata izdevies gāzt Baldones novada domes priekšsēdētāju Andreju Požarnovu ("Gods kalpot mūsu Latvijai").

Par Požarnova atstādināšanu no amata balsoja astoņi deputāti, pret bija seši, bet viens deputāts atturējās. Domes priekšsēdētāja nomaiņu atbalstīja divi deputāti no apvienības "Visu Latvijai"-"Tēvzemi un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) un visi seši Reģionu alianses (RA) deputāti.

Pret balsoja bijušie koalīcijas partneri no "Gods kalpot mūsu Latvijai", "Vienotības" un Latvijas Zaļās partijas, taču pats Požarnovs balsojumā atturējās.

Požarnovam tika pārmesta nesasniedzamība un dažādu jautājumu neizrunāšana ar koalīcijas partneriem.

Kā informēja Guntis Tamanis (VL-TB/LNNK), sākot strādāt ar jaunajiem partneriem, šķitis, ka panākta vienošanās par vairākiem jautājumiem. Taču pēc trīs mēnešu darba esot skaidrs, ka tā tomēr nav. Viņaprāt, Požarnova vadības stils ir necaurspīdīgs un nesaprotams.

"Ņemot vērā, ka Nacionālās apvienības uzstādījums, startējot pašvaldību vēlēšanās, bija godīgums un caurspīdīgi pārskatāma politika, darbs šī brīža koalīcijā ir kļuvis ļoti apgrūtinošs. Uzskatām, ka, lai izpildītu vēlēšanās solīto, ir nepieciešams realizēt virkni uzdevumu un kā risinājumu tam redzam sarunu sākšanu par jaunas koalīcijas izveidi," informēja Tamanis.

Baldones novada domes deputāte Karina Putniņa par iebildumiem
00:00 / 00:53
Lejuplādēt
Savukārt iepriekšējā domes priekšsēdētāja Karina Putniņa (RA) norādīja, ka Požarnova vadībā tiek pieņemti lēmumi, kas ir pretrunā ar likumiem, pašvaldības nolikumu un citiem normatīviem.

Viņa arī norādīja uz sliktas pārvaldības principiem, sasaucot daudzas ārkārtas sēdes par jautājumiem, kas nav tik steidzami.

Šodien notikusī ārkārtas domes sēde tika sasaukta pēc tam, kad to pieprasīja RA un Nacionālās apvienības deputāti. Bez balsojuma par Požarnova atbrīvošanu no amata dome nolēma līdz jauna domes priekšsēdētāja ievēlēšanai uzdot pildīt priekšsēdētāja pienākumus Andrim Mačam (VL-TB/LNNK).

Jau ziņots, ka Požarnova atcelšanu no amata rosināja RA un VL-TB/LNNK.

Jaunās Baldones domes koalīcijas deputāti vēl nav vienojušies, kurš varētu būt jaunais Baldones novada mērs.

Požarnovs uzskata, ka jaunā koalīcija nebūs ilglaicīga un spēs nostrādāt tikai līdz nākamā gada pavasarim.

Požarnovs bija piesaistījis LTV raidījuma “De facto” uzmanību, spējot savienot darbu "Rīgas satiksmes" valdē ar pašvaldības vadīšanu.    

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti