Politologs: Reformu partijas politiķiem jāizvēlas - darboties politikā, vai ne

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

“Reformu partijai” ir jāpieņem daudz izšķiroši lēmumi, lai tā veidotos, kā stabils politiskais spēks, uzskata politologs Ivars Ījabs. Viņš norāda, ka ir pēdējais laiks atdalīties tai grupai, kas grib darboties politikā, no tiem, kas to gribēja tikai 2011.gadā, kad Valdis Zatlers uz to aicināja.

„Šobrīd es pieņemu, ka viņu starpā pašiem nav īstas vienprātības, ko viņi gribētu darīt. Daļa no "Reformu partijas" tiešām gribētu kaut ko darīt politikā un veidot šo uz priekšu un tiešām tālākā nākotnē kļūt par partiju. Bet liela daļa no viņiem nav uz to motivēti. Ir ļaudis, kas redz savu karjeru citos politiskos spēkus, kas arī īstenībā cilvēkam ir krietni vien izdevīgāk pievienoties kaut kādai jau esošai partijai, piemēram ar burtu „V”, kur nav jātaisa visa partijas infrastruktūra, kur nav jādomā par kaut kādu ideoloģiju, par kaut kādiem vēlēšanu sarakstiem, kur jau viss ir gatavs,” uzskata Ījabs.

Viņš arī norāda, ka „Reformu partijā” ir ļaudis, kam ir bail pateikt sev pašiem un publikai, ka viņiem vairāk to nevajag, tāpēc, ka tas prasa no viņiem pārāk daudz.

„Beigu beigās, lai ir miers – es izmantoju šo Zatlera burvīgo dāvanu 2011.gadā, bet tagad es gribu iet mājās. Droši vien, ka šīm te grupām vajadzētu vienai no otras nodalīties un kaut kādiem ļaudīm, kas grib kaut ko darīt, vajadzētu sākt nopietni strādāt. Cerība, ka notiks vēlreiz 2011.gads vienalga ar Bondaru vai kādu citu vadībā, ir absolūti nepamatota,” paredz politologs.

Jau vēstīts, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs nolēmis atkāpties no "Reformu partijas" valdes locekļa amata, ziņoja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma". Uz viņa vietu kandidē Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja Žanna Kulakova. Tiesa, kontekstā ar Daugavpils pašvaldību amatpersonu kukuļošanas krimināllietu šāda iecere raisījusi vairāku biedru neizpratni.

Sestdien notiek Reformu partijas ikgadējais kongress, kurā paredzēts arī uzklausīt partijas vadības ziņojumu par paveikto politikā un nākotnes plāniem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti