Nakts ziņas

Lemj par nākamajiem dziesmu svetkiem

Nakts ziņas

Vai Svitenes muižu gaida Kaucmindes pils liktenis?

Politikas pētnieks: ES prezidentūras laikā Latvijai jārēķinās ar Krievijas spiedienu

Politikas pētnieks: ES prezidentūras laikā Latvijai jārēķinās ar Krievijas spiedienu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 7 mēnešiem.

Raugoties uz Lietuvas attiecību saspīlējumu ar Krieviju šogad, kad tā ir Eiropas Savienības (ES) prezidējošā valsts, arī Latvijai ir jārēķinās ar iespējamo spiedienu no Krievijas, sarunā ar Latvijas Televīziju norādīja Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks Rinalds Gulbis.

Izdarot spiedienu uz Lietuvu laikā, kad Viļņā gaidāms Austrumu partnerības samits, Krievija vēlas panākt, ka tā nezaudētu kontroli pār Gruziju, Moldovu un Ukrainu. Krievija izdara tirdzniecības un politisko spiedienu pār ekonomikas tirgiem, kas tai ir gana svarīgi, skaidroja pētnieks.

Arī Latvijai ES prezidentūras laikā jārēķinās ar iespējamo Krievijas spiedienu. Tas galvenokārt varētu būt nepilsoņu un cilvēktiesību jautājumos. Pašlaik Lietuva saskaras ar informatīvo karu, un Gulbja ieskatā, tieši to var sagaidīt arī pret Latviju.

Tāpat uzņēmējiem jāmācās no iepriekšējās pieredzes ar Krieviju, kad tā ieviesusi kādas sankcijas. Sagaidāms, ka tās būs arī 2015.gadā, taču pašlaik grūti prognozēt, pret kurām nozarēm. Visticamāk, gan tas varētu būt uzņēmējdarbības jomās, kas tieši atkarīgas no Krievijas noieta tirgiem.

Taujāts par Krievija spiediena ietekmi uz Baltijas valstu savstarpējām attiecībām, pētnieks vērsa uzmanību uz Igaunijas prezidenta izteiktu būtisku atbalstu Lietuvai, kad tā piedzīvo spiedienu no Krievijas. Tai pat laikā Gulbis norādīja, ka Latvijas prezidents šādu atbalstu neizteica, un būtu jāvaicā, kāpēc. Tā kā Latvijai pašai tuvākajā nākotnē varētu būt noderīga kaimiņvalstu solidaritāte, Latvijas prezidenta kancelejai vajadzētu izrādīt lielāku atbalstu Baltijas valstīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti