Panorāma

Izvēlas zinātni!

Panorāma

Panorāma

Prezidentu kundzes Ukrainas karavīriem vēl veselību

Polijas un Latvijas prezidentu kundzes «Vaivaros» vēl veselību Ukrainas karavīriem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijas un Polijas prezidentu kundzes Andra Levite un Agata Kornhauzere-Duda devās uz Jūrmalu, kur Vaivaru rehabilitācijas centrā ļoti emocionālā gaisotnē aprunājās ar tiem Ukrainas frontē ievainotajiem kaujiniekiem, kurus operē un atveseļo Latvijā.

Ukraiņu karavīrs Romāns Besedins lūdza ārstiem atdot visas šķembas, ko izņem no viņa ķermeņa. "Es pirmo reizi uzliku sānu bruņas, parasti man ir tikai bruņuveste. Ja kaut mazākā šķemba man trāpītu plaušās, manis vairs nebūtu," sacīja karavīrs.

Galvā, rokās, mugurā – šķembas ir visur. Lielākās izņēma Harkivā un Kijivā. Mazākās izoperē Rīgā.

Tieši šis ievainojums Romānu atvedis uz Latviju: "Mēs tā arī nesapratām, kas atlidoja. Tas nebija lādiņš. Mīna? Uzsprāga kaujas lādiņu noliktava, un no pieciem, kas mēs bijām, izdzīvoju es viens. Četri mani biedri gāja bojā. (..) Paldies "Vaivariem"! Vismaz ar šo roku izdevās tikt galā. Sākotnēji tā bija tāda, ka nevarēju ne kulakā savilkt, neko. Vēl ņems laukā šķembas."

Ukraiņu karavīrs Romāns Besedins
Ukraiņu karavīrs Romāns Besedins

Tikko operēts arī viņa istabiņas biedrs, nodaļas komandieris Ukrainas armijā Jaroslavs Hapoņuks. Viņš ļoti gribēja pateikt paldies savam ārstam: "Viņam tik sarežģīts vārds – [Mārtiņš Malzubris]. Viņš tāds malacis! Paskatījās, teica, ka vajadzīga operācija. (..) Trāpījāmies mīnmetēja apšaudē, un šķemba trāpīja kājā."

Nodaļas komandieris Ukrainas armijā Jaroslavs Hapoņuks.
Nodaļas komandieris Ukrainas armijā Jaroslavs Hapoņuks.

Romāns Besedins un Jaroslavs Hapoņuks ir divi no pieciem ukraiņiem, kurus "Vaivaros" satika Polijas un Latvijas pirmās lēdijas.

"Ļoti bēdīgi, ka šitāda rehabilitācija ir vajadzīga, bet ļoti labi, ka tā ir [pieejama]. Un ka viņi tiešām varēs atgriezties pie ģimenes un pie draugiem," sacīja Valsts prezidenta kundze Andra Levite.

Romāna ģimene ir Polijā, dēls – brīvprātīgais viņa vienībā karā. Abi grib ātrāk atpakaļ uz fronti.

"Manus draugus, pie kuriem gribēju atgriezties, pirms nedēļas nogalināja pie Soledaras," atklāja Romāns.

"Gribu novēlēt abām valstīm pacietību. Kamēr mēs uzvarēsim šo agresoru, lai jums pietiek pacietības mums palīdzēt!" sacīja karavīrs.

"Polija un Latvija, jūs esat paši lielākie Ukrainas draugi. Pieņemat mūsu karavīrus no Ukrainas, un tehniku ziedojat. Saprotiet, ja mēs nenoturēsim, nākamās valstis var būt jūsējās. Jūs esat mūsu visīstākie brāļi!" pauda Jaroslavs.

Centra istabiņā karavīra mugursomas stāv sapakotas. Virsū segvārdi: Fantomass un Grāmatvedis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti