Policijas vairākās struktūrvienībās vadītāju rotācija

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Valsts policijas struktūrvienībās notiks vadītāju rotācija. No 1. oktobra līdzšinējais policijas Latgales reģiona pārvaldes priekšnieks Juris Pastars tiek pārcelts policijas Galvenās administratīvās pārvaldes priekšnieka vietnieka, Sadarbības un attīstības biroja priekšnieka amatā. Savukārt Latgales reģiona pārvaldes priekšnieka amatā būs līdzšinējais Vidzemes reģiona pārvaldes Madonas iecirkņa priekšnieks Gundars Trops.

Valsts policija informēja, ka jau kādu laiku ir vakants Valsts policijas Galvenās administratīvās pārvaldes priekšnieka vietnieka, Sadarbības un attīstības biroja priekšnieka amats. Šāda stratēģiski svarīga amata vakance ilgstoši neesot pieļaujama, jo attiecīgajai pārvaldei ir jāīsteno stratēģiski svarīgi nākotnes uzdevumi, proti, Valsts policijas restrukturizācijas pasākumu koordinēšana un ieviešana. Tajā skaitā ir Eiropas komisijas Strukturālo reformu atbalsta programmas (SRAP) izstrādāto rekomendāciju ieviešana un pasākumu  īstenošana, kā arī Valsts policijas darbības 2023.-2027.gadam stratēģijas projekta izstrāde un citi uzdevumi.

Izvērtējot potenciālos kandidātus, kuru pieredze, zināšanas, kā arī personiskās īpašības būtu piemērotas augstākminēto uzdevumu un funkciju efektīvas izpildes nodrošināšanai, pieņemts lēmums dienesta interesēs minētā pārvaldes priekšnieka vietnieka amatā pārcelt līdzšinējo Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes priekšnieku pulkvedi Juri Pastaru.

Likums pieļauj šādu pārcelšanu uz vakanto amatu dienesta interesēs uz noteiktu laiku. Pastars dienesta interesēs amatā pārcelts no šī gada 1. oktobra uz noteiktu laiku līdz 2024. gada 17. decembrim.

Līdzšinējā amatā Pastars atradies 12 gadus, kuros gūta pieredze un zināšanas lielas Valsts policijas struktūrvienības – reģiona pārvaldes – vadīšanā. Viņa profesionālo sniegumu pierāda darba rezultāti, attieksme un stratēģiskais redzējums, norādīts Valsts policijas paziņojumā medijiem.

Izvērtējot iespējamos kandidātus uz līdz šim Pastara ieņemto policijas Latgales reģiona pārvaldes priekšnieka amatu, tiek pārcelts šī brīža Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Madonas iecirkņa priekšnieks pulkvežleitnants Gundars Trops. Viņš šajā amatā pārcelts uz laiku no šā gada 1.oktobra līdz 2025. gada 30. martam.

Policija norādījusi, ka Tropam ir ilggadēja praktiskā darba pieredze vadošos amatos Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē. Novērtēts viņa stratēģiskais redzējums un ieguldījums, ilgstoši vadot Madonas iecirkni, īstenojot uzdevumu un funkciju izpildi.

“Viņš pārzina, kas nepieciešams policistam, veicot uzdevumus tiešā ikdienas saskarsmē ar iedzīvotājiem. Līdz ar Tropa pārcelšanu tiks īstenota un sekmēta Vidzemes reģiona pārvaldes labās prakses pārnešana uz Latgales reģiona pārvaldi,” norādīts paziņojumā.

KONTEKSTS:

2020.gada oktobrī īsi pēc stāšanās Valsts policijas priekšnieka amatā Armands Ruks veica vairāku augstākā līmeņa amatpersonu rotāciju, liecina zinu aģentūras LETA arhīvs.

Vēlāk rotācija skāra arī Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes toreizējo priekšnieku Pēteri Bausku, Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes priekšnieku Andreju Siņavinu un Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka vietnieku Kasparu Briedi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti