Policijai maz cerību atrast advokātu Aināru Plataci dzīvu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 4 mēnešiem.

Divus gadus pēc advokāta Aināra Platača pazušanas policija secina, ka advokāts automašīnā braucis viens uz tikšanos un no tās izkāpis pats. Kas noticis pēc tam, var tikai iztēloties.

Divus gadus pēc advokāta Aināra Platača pazušanas policija secina, ka advokāts automašīnā braucis viens uz tikšanos un no tās izkāpis pats. Kas noticis pēc tam, var tikai iztēloties. Izmeklētāji uzskata, ka jebkura no viņa pēdējām aizstāvības lietām var būt pietiekams motīvs noziegumam pret Plataci. Atrast viņu dzīvu tik pat kā nav cerību.

Ainārs Platacis darba dienas vakarā, atvadījies no kolēģiem, izgāja no sava advokātu biroja Duntes ielā, Rīgā, iekāpa automašīnā un aizbrauca uz savām mājām Baltezerā. Tur viņš tā arī neparādījās. Policija sāka pazudušā advokātu meklēšanu, viņa kolēģi lūdza palīdzību arī ekstrasensiem, taču joprojām nav atbilde, kur Platacis palicis. Kopš tās dienas pagājuši divi gadi, bet izmeklēšana nav vainagojusies panākumiem.

Pēc Platača automašīnas atrašanas, policisti, piepalīdzot cietiem dienestiem, advokāta tuviniekiem un kolēģiem, sāka pārmeklēt apkārtnes mežus un tuvumā esošās ūdenstilpes, taču nekādas pēdas neatrada. Arī suns, kas īpaši trenēts līķu atrašanā, neko nesaoda. Policija pārbaudīja videonovērošanas kameru ierakstu pie advokāta biroja un mājām, nopratināja vairāk nekā 200 cilvēkus, taču neviens neko nebija redzējis vai zinājis. Tāpat veiktas vairākas ekspertīzes, bet tās nav palīdzējušas mīklu atminēt. Arī pēc diviem gadiem ir policisti, kas ar šo lietu strādā. Neviena aizdomās turamā pašlaik nav. Lai arī izmeklēšana ir sākta un joprojām notiek pēc krimināllikuma nodaļas - noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību, policijā droši nevar atbildēt, vai Platacis ir noslepkavots, nolaupīts vai aizmucis?

Ilze Sokolovska, Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieka vietniece stāsta, ka divi gadi ir pārāk ilgs laiks, lai nopietni cerētu, ka Platacis atradīsies sveiks un vesels. Policija vairāk sliecas domāt, ka viņš vairs nav starp dzīvajiem. Sokolovska stāsta, ka neviens no iztaujātajiem nav minējis nevienu iemeslu kādēļ Platacim pašam būtu bijis jāpazūd. Tieši pretēji - viņam bijuši lieli plāni nākamajiem darbiem. Arī no ārzemēm nav pienākuši nekādi signāli, ka advokāts slēptos.

Platača automašīnā policija atklājusi vairāku cilvēku DNS pēdas, taču, kā stāsta Sokolovska, nevienam no viņiem nav sakara ar Platača pazušanu. Pēc policijas secinātā ticamākais, ka Platacis automašīnā braucis viens pats un Muceniekos izkāpis. Sokolovska pieļauj, ka Platacis bija norunājis ar kādu tikties, jo Mucenieki nav pa ceļam no advokāta darbavietas uz mājām.

Ja Platacis ir nolaupīts, tad to izdarījusi organizēta grupa un noziegumam ir pasūtītājs un izpildītājs. Policijā saka, ka nozieguma motīvs varētu būt jebkura no lietām, kurā Platacis bija uzņēmies kādas puses aizstāvību, jo daudzās no tām strīdi bija par miljoniem.

Advokāts Aloizs Vaznis, kurš strādāja ar Plataci vienā birojā, ir pārliecināts, ka kolēģis nogalināts savas profesionālās darbības dēļ, bet noskaidrot konkrēto iemeslu ir sarežģīti, jo viņam bija plašs darba lauks. Pirms mīklainās pazušanas Platacim arī esot draudēts. Par to viņš uzrakstījis iesniegumus policijai un prokuratūrai, bet, kā apliecina advokātu birojā, šīs lietas izbeidza, jo tiesībsargājošās iestādes draudus neuzskatīja par pietiekami nopietniem. Lai arī policija kā vieno no nozieguma versijām, nav atmetusi Platača privāto dzīvi, par kuru zināms gaužām maz, Vaznis šādu iespēju kategoriski izslēdz.

Meklēšanā pašlaik ir starp trijiem un četriem simtiem Latvijas iedzīvotāju. Statistika rāda, ka vairumu pazudušo policija atrod. Taču lielākoties bezvēsts pazūd bezpajumtnieki un bērni klaiņotāji, kuri agri vai vēlu uzrodas, tāpēc Platača gadījums tādā ziņā nav tipisks. Gadījumi, kad cilvēki teju izgaist uz līdzenas vietas, ir reti.

Policjā uzskata, ka divi gadi tik sarežģītas lietas izmeklēšanai nav daudz, un pieredze rāda, ka izdodas atšķetināt smagus noziegumus arī pēc desmit un vairāk gadiem. Viss būs atkarīgs no tā, vai parādīsies kāda jauna informācija par Platača pazušanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti