Policija: Zolitūdes traģēdijas krimināllietā zaudējumi - vairāk nekā 100 miljonus eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 1 mēneša.

Zolitūdes traģēdijas lietā materiālie zaudējumi un cietušo pieteikumi kompensācijām divās krimināllietās veido vairāk nekā simt miljonus eiro. Tā ceturtdien pēc tikšanās ar premjeri Laimdotu Straujumu („Vienotība”) un biedrības „Zolitūde 21/11” pārstāvjiem medijiem sacīja Valsts Policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.

„Pašlaik policijas izmeklēšana ir noslēgusies un šobrīd mēs strādājam pie tehniskām niansēm, lai nodotu to procesu prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai. Rezumējot rezultāts, kas attiecas uz mūsu izmeklēšanu, provizoriski redzam, ka mūsu skatījumā pie kriminālatbildības saucamas fiziskās un piecas juridiskās personas. Un materiālais kopējais zaudējums un pieteikumi kompensācijām divās krimināllietās sastāda vairāk nekā 100 miljonus eiro,” sacīja Grišins.

Valsts policija sola, ka lietu prokuratūrā apsūdzības uzrādīšanai nodos drīzumā, ievērojot likumā noteiktos termiņus. Grišins arī pauda, ka ir gandarīts ar izmeklētāju un operatīvo darbinieku spējām šajā lietā.

Jau ziņots, ka kopumā šajā kriminālprocesā pret piecām juridiskajām personām uzsākts piespiedu ietekmēšanas process un par aizdomās turētajām atzītas deviņas personas - piecas par pārkāpumiem būvniecības un projektēšanas procesā, trīs par noziedzīgu bezdarbību būvniecības uzraudzības laikā un viena par pārkāpumiem darba drošības jomā.

Par aizdomās turētajiem atzīti Rīgas Būvvaldes Būvniecības uzraudzības nodaļas eksperte Marika Treija un agrākais Rīgas pilsētas būvinspekcijas priekšnieka vietnieks Jānis Balodis. Viņa amatā nu ir trešā aizdomās turētā – Aija Meļņikova, kas savulaik, būdama galvenā būvinspektore, apstiprinājusi Zolitūdes „Maximas” pieņemšanu un nodošanu ekspluatācijā.  Tapat aizdomās tur „Maxima Latvija" darbinieci Innu Šuvajevu.

Iepriekš ziņots par piecām aizdomās turētām personām, no kurām divi - būvinženieris Ivars Sergets un būveksperts Andris Gulbis bija apcietināti un atradās izmeklēšanas cietumā nepilnas divas nedēļas, taču šāds tiesas lēmums tika pārsūdzēts. Trešais aizdomās turētais ir arhitekts Andris Kalinka, taču viņam piemērots vieglāks drošības līdzeklis - policijas uzraudzība un aizliegums izbraukt no valsts.

Tāpat aizdomās tiek turēts arī uzņēmuma "Re&Re" būvdarbu vadītājs Staņislavs Kumpiņš un būvuzraugs Mārtiņš Draudiņš.

Traģēdija Zolitūdē notika 2013.gada 21.novembrī, kad vakarā, cilvēkiem iepērkoties, sagruva Priedaines ielā 20 esošais „Maximas” veikals. Nelaimē dzīvību zaudēja 54 cilvēki, arī trīs glābēji, vienu vai abus vecākus zaudēja 23 bērni. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti