Dienas ziņas

Nantes katedrāles dedzināšanā atzinies ruandiešu bēglis

Dienas ziņas

ASV un Ķīnas attiecībās jauns zemākais punkts

Atrod nelegālus ieročus un sprāgstvielas

Policija uziet nelegālos ieročus un sprāgstvielas ievērojamā daudzumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 10 mēnešiem.

Valsts policijas amatpersonas, kas ikdienā apkaro šaujamieroču nelikumīgu apriti, vairākus mēnešus apstrādāja saņemto informāciju par iespējamu nelikumīgu šaujamieroču, munīcijas un sprādzienbīstamu priekšmetu apriti. Rezultātā no nelikumīgās aprites tika izņemts ievērojams daudzums šaujamieroču, to būtiskās sastāvdaļas, sprāgstvielas un spridzināšanas ietaises, informēja policijā.

Viena no Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes prioritātēm ir šaujamieroču nelikumīgas aprites apkarošana. Katru gadu tiek veikta pastāvīga kontrole un virkne izmeklēšanas darbību.

Arī šoreiz likumsargi ieguva informāciju par personām, kuras, iespējams, nodarbojas ar šaujamieroču, to būtisko sastāvdaļu, munīcijas un spridzināšanas ierīču nelikumīgu apriti Rīgā, Liepājā, Baldones novadā, Dobeles novadā, Jaunjelgavas novadā un Daugavpils novadā. Tika sākti četri kriminālprocesi par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča izgatavošanu, remontēšanu, glabāšanu vai realizēšanu.

Izmeklēšanas un operatīvo darbību rezultātā tika noskaidrotas iesaistītās personas – 1957., 1962., 1963., 1970., 1978. gadā dzimuši vīrieši –, kā arī nelikumīgi glabāto priekšmetu atrašanās vietas. Kriminālprocesu izmeklēšanas laikā tika veiktas vairākas kratīšanas dzīvokļos un privātmājās.

Rezultātā no nelikumīgās aprites izņemtas trīs pistoles, divi revolveri, 15 karabīnes, 32 šaujamieroču būtiskās sastāvdaļas, 2094 munīcijas vienības, viena rokas granāta, 42 spridzināšanas ietaises, 508 spridzināšanas ietaises sastāvdaļas un četri kilogrami sprāgstvielu.

Šobrīd izmeklēšana kriminālprocesos turpinās.

"Mēs uzskatām, ka jebkurš šis izņemtais ierocis vai munīcija varētu tikt izmantots noziedzīgu nodarījumu izdarīšanai, tāpēc mūsu uzdevums ir to novērst. Piemēram, četrus gramus spridzināšanas iekārtas pietiktu, lai cilvēkam atrautu plaukstu. Un te mēs runājam par 4 kilogramiem sprāgstvielu," sacīja Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes 1. nodaļas priekšnieks Romāns Jašins.

Šaujamieroču nelikumīgās aprites apkarošana ir ne tikai kārtējās ieroču un to sastāvdaļu glabātuves konstatēšana, bet arī cīņa ar to glabātājiem, tādējādi novēršot pastāvošos drošības riskus sabiedrībai. Tādēļ esot būtiski veikt dažādus pasākumus šaujamieroču nelikumīgās aprites apkarošanas jomā, jo to iespējamās realizācijas sekas var būt arī neatgriezeniskas, norādīja policija.

Tāpat policija atgādināja, ka personas, kuras labprātīgi nodod bez attiecīgās atļaujas izgatavotu, iegādātu, nēsātu vai glabātu šaujamieroci, tā būtisko sastāvdaļu, munīciju, lielas enerģijas pneimatisko ieroci, sprāgstvielu vai spridzināšanas ietaisi vai bez attiecīgas atļaujas izgatavotu gāzes pistoli (revolveri) vai tās munīciju, tiek atbrīvota no kriminālatbildības, ja personas darbībās nav cita noziedzīga nodarījuma sastāva.

Tāpat Valsts policija aicina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un ziņot par nelikumīgu ieroču iespējamām uzglabāšanas vietām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti