Policija sākusi resorisko pārbaudi par deputāta Kiršteina rīcību, apvainojot LTV žurnālisti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Valsts policija sākusi resorisko pārbaudi par Saeimas deputāta Aleksandra Kiršteina (Nacionālā apvienība (NA)) rīcību, LTV žurnālisti Aneti Bērtuli nosaucot par "politprostitūtu".

Policijā ir saņemts iesniegums un sākta resoriskā pārbaude, lai izvērtētu, vai ir pamats kriminālprocesa sākšanai, aģentūru LETA informēja policijas pārstāve Gita Gžibovska. Ar resorisko pārbaudi Kriminālprocesa likuma izpratnē saprot valsts iestādes veiktu pārbaudi attiecībā uz iespējamu likuma pārkāpumu, izmantojot šīs iestādes darbību regulējošajā likumā noteiktās pilnvaras, kas nav kriminālprocesuālās pilnvaras.

Krimināllikumā līdz 2009. gadam bija paredzēta atbildība par goda aizskaršanu, savukārt patlaban spēkā ir norma par neslavas celšanu, proti, par apzināti nepatiesu, otru personu apkaunojošu izdomājumu tīšu izplatīšanu iespiestā vai citādā veidā pavairotā sacerējumā, kā arī mutvārdos, ja tā izdarīta publiski.

25. septembrī mikroblogošanas vietnē "Twitter" Kiršteins, komentējot priekšvēlēšanu debates LTV ēterā, rakstīja: "Politprostitūta Bērtule, vadot Saeimas kandidātu debates LTV1, visu laiku melo, ka politiķi [domāti NA] grib likvidēt Satversmes tiesu, noklusējot, ka tā ir jāpārceļ uz Augstāko tiesu kā Igaunijā, Somijā un Zviedrijā! Pirmskara Latvijā Satversmes jautājumus skatīja AT Senāts!"

LTV pēc tam aicināja izvērtēt Kiršteina rīcību. LTV uzvēra, ka Saeimas deputāti un deputāta amata kandidāti vairākkārt rupji aizskāruši LTV žurnālistus, mērķtiecīgi pazemojot, vēršoties pret viņu darbu un privāto dzīvi, cenšoties mazināt uzticību profesionālai žurnālistikai un neatkarīgiem, brīviem sabiedriskajiem medijiem.

LTV uzsvērusi, ka Kiršteina apgalvojumi aizskar LTV reputāciju, kā arī žurnālistes Bērtules godu un cieņu.

Arī Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) vērsusies Saeimā ar lūgumu izvērtēt deputāta Kiršteina rīcības ētiskumu, publiskajā telpā aizvainojoši izsakoties par LTV žurnālisti Bērtuli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti