Panorāma

Atrod finansējumu LSM un LR4

Panorāma

Jauns administratīvais slogs ģimenes ārstiem

"Saskaņas" atbalstītāju plakāti pievērš policijas uzmanību

Policija sāk lietu par naida kurināšanu saistībā ar Ušakova atbalsta plakātiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 4 mēnešiem.

Valsts policija sākusi kriminālprocesu par naida kurināšanu saistībā ar Rīgas mikrorajonā izplatītajiem uzsaukumiem, kuros attēlots Rīgas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņa”) cietumnieka tērpā ar uzrakstu “tāpēc, ka krievs”. Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens uzsver, ka nav pieļaujama Latvijas iedzīvotāju provocēšana un dalīšana pēc etniskās piederības, un provokatorus sauks pie atbildības.

Ģirģens uzskata, ka atbildīgajiem iekšlietu dienestiem ir jāreaģē uz jebkuru provokāciju, un ir pārliecināts, ka šo provokāciju organizatori tiks saukti pie likumā noteiktās atbildības, teikts ministra paziņojumā medijiem.

“Nacionālas un etniskas dabas naida kurināšana nav pieļaujama, tāpēc atbildīgie iekšlietu dienesti nodrošinās, lai tiktu ievērots likums un saukti pie atbildības tie, kuri ar savām provokatīvajām darbībām apdraud iedzīvotāju drošību un sabiedrisko kārtību. Es kā iekšlietu ministrs uzskatu, ka nav pieļaujama Latvijas iedzīvotāju provocēšana un dalīšana pēc etniskās piederības.

Jebkuri mēģinājumi to darīt ir nosodāmi. Provokatori tiks saukti pie likumā noteiktās atbildības,” norādīja Ģirģens.

Šādi plakāti izlīmēti uz Daugavgrīvas dzīvokļu namu durvīm. Otrs plakāts sola bezmaksas transportu uz sestdien notiekošo mītiņu Nila Ušakova atbalstam.  Kas plakātus izlīmējis, nav zināms.

LTV uzrunātie iedzīvotāji tikmēr norādīja, ka par plakātiem neko nezina un no kameras pārsvarā izvairījās. Saistībā ar Rīgas mikrorajonos izplatītajiem uzsaukumiem Valsts policija uzsākusi Kriminālprocesu par darbību, kas vērsta uz nacionālā, etniskā, rasu vai reliģiskā naida vai nesaticības izraisīšanu. Informācija nodota arī Valsts drošības dienestam. Dienests uzsver, ka rūpīgi seko līdzi procesiem sabiedrībā pirms “Saskaņas” mītiņa, jo jāņem vērā, ka ikviena publiska pasākuma laikā pastāv risks, ka to savu interešu īstenošanai var izmantot radikāli noskaņotas personas.

Plakāti Rīgā parādījās dažas dienas pirms partijas "Saskaņa" sestdien pieteiktā mītiņa Rātslaukumā, kura mērķis – ļaut iedzīvotājiem izteikt savu viedokli par pēdējā laikā valstī un Rīgā notiekošo.  Mītiņš pieteikts pēc korupcijas skandāla “Rīgas satiksmē” un kratīšanas Ušakova kabinetā un dzīvesvietā.

Ušakovs aģentūrai LETA norādīja, ka iepriekšminētais nav "Saskaņas" izplatīts aicinājums.

Ušakovs sociālajos tīklos savukārt paziņoja, ka “Saskaņai” “nav nekāda sakara ar plakātu vai skrejlapu izplatīšanu, kur attēloti cilvēki nacistu formastērpos un Nils Ušakovs”.

“Šis attēls cirkulē internetā jau vairākas nedēļas. “Saskaņa” cer, ka tas ir kāda cilvēka neveiksmīgs joks. Taču mēs nevaram izslēgt tīšas provokācijas iespējamību. Jebkuras nacionālā naida izpausmes formas mums nav pieņemamas! Visos reklāmas produktos par mītiņu šosestdien Rātslaukumā plkst. 12.00, ko izvieto vai izplata partija “Saskaņa”, ir norādīts, ka reklāmu apmaksājusi partija!” uzsver Ušakovs.

Arī “Saskaņas” Rīgas nodaļas galvenā koordinatore Anna Vladova uzsvēra, ka partijai “nav nekāda darīšana ar šiem plakātiem, jo mēs vienmēr esam, bijām un būsim pret jebkuru cilvēku naidu. Tas nav pieņemams. [..] “Saskaņa” neorganizē nekādu autobusu uz centru vai atpakaļ.”

“Saskaņas” pārstāve uzsvēra, ka sestdienas mītiņš nekāda veidā nav saistīts etniskiem jautājumiem.

Iekšlietu ministra paziņojumā norādīts, ka saistībā ar sestdien gaidāmajām sapulcēm pie Rīgas domes, lai izvairītos no iespējamām provokācijām un sabiedriskās drošības apdraudējuma, Valsts policija monitorē situāciju sadarbībā ar Valsts drošības dienestu, un kārtības nodrošināšanai ir atbilstošs sabiedriskās kārtības nodrošināšanas plāns.

Lai dotu pretsparu Ušakova atbalstītājiem, reizē ar “Saskaņu” Rātslaukumā piketēt vēlējās arī Nacionālā apvienība. Taču Nacionālās apvienības Rīgas nodaļas valde ārkārtas sēdē ceturtdien nolēma atsaukt sestdien, 9. februārī, iecerētā mītiņa pieteikumu, kas paredzēja 1000 cilvēku protesta akciju Rātslaukumā, lai rīdzinieki varētu paust savu viedokli, ka Ušakovam jāatkāpjas no amata saskaņā ar Rietumeiropas demokrātijas principiem.

NA Rīgas nodaļas vadītājs Dainis Locis paziņojumā medijiem informēja, ka NA saņēma “nepārprotamu [Rīgas] izpilddirektora vēstījumu, ka mūsu iecerēto pasākumu Rātslaukumā varētu nesaskaņot, taču, manuprāt, Rīgas domes ēka ir kļuvusi par galveno korupcijas simbolu Rīgā. Mums varētu tikt ierādīta vieta pie Okupācijas muzeja, kur šobrīd ir būvlaukums, taču tas rada virkni jautājumu un visai dīvainas asociācijas, tādēļ neesam mierā ar šādu Rīgas domes attieksmi.”

Rīgas domes Nacionālās apvienības frakcijas vadītājs Nauris Puntulis paziņojumā pauda, ka  “konkrētajiem mītiņiem par Ušakova aizstāvību vai atkāpšanos no amata nav nekādu etnisku dimensiju, tādēļ bijām pārliecināti, ka ir iespējama tikai demokrātiska viedokļu apmaiņa un nav pamata bažām par neveselīgu konfrontāciju”.

“Jāatzīst, ka esam pārvērtējuši savus politiskos oponentus. Situācijas interpretācija tikai etniska pretnostatījuma virzienā un neslēpta vēlme pēc agresijas, ko vairākas dienas dzirdam un lasām sociālajos tīklos no Nila Ušakova atbalstītāju vidus, liek mums atbildībā pret sabiedrību mainīt savu lēmumu un izvēlēties citas, demokrātiskā sabiedrībā pieņemtas politiskās cīņas metodes,” pauda Puntulis.

Provocējošie plakāti pievērsuši arī Valsts drošības dienesta uzmanību. Dienests uzsver, ka rūpīgi seko līdzi procesiem sabiedrībā pirms “Saskaņas” mītiņa, jo jāņem vērā, ka ikviena publiska pasākuma laikā pastāv risks, ka to savu interešu īstenošanai var izmantot radikāli noskaņotas personas.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti