Policija pirms jaunā mācību gada izdod ceļvedi par bērnu drošību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Valsts policija (VP) izstrādājusi informatīvo ceļvedi par bērnu drošību. Ceļvedī stāstīts par to, ko un kā vecākiem pārrunāt ar saviem bērniem, uzsākot skolas gaitas.

Bukletā ir informācija par to, kā bērnam saplānot maršrutu uz skolu un no skolas, lai viņš ceļā neapmaldītos. Tāpat doti padomi par to, kā pārvietoties ar sabiedrisko transportu, kā ievērot satiksmes drošību, un par to, kā rīkoties dažādās bērnu apdraudošās situācijās.

VP Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics
00:00 / 00:47
Lejuplādēt
"Nereti ja bērnam sanāk apmaldīties, tad bērns apmulst, un viens no jautājumiem, ko vecākiem obligāti ar bērnu vajadzētu pārrunāt, ir – kādā veidā atpazīt to vidi un noraksturot citiem, kur es atrodos. Bērns, it sevišķi, ja tā ir stresa situācija, nespēj nekādā veidā pateikt, kur viņš dzīvo, kā sauc viņa vecākus un, protams, vēl jo vairāk nosaukt telefona numuru.

Tādēļ tas, uz ko mēs aicinām - un vecāki to bieži arī dara -, ir izgatavot savu vai nu vizītkarti, vai ir speciālas aprocītes, kur var uzrakstīt savu kontaktinformāciju.

Ir bijušas tiešām plašas diskusijas arī par to, ko tad mēs ar bērnu darām, ja viņam nav derīgas braukšanas kartes. Tad Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka bērnu līdz 15 gadu vecumam no sabiedriskā transporta izsēdināt nedrīkst," stāsta VP Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics.

VP pārstāve Līna Kaļķe informēja, ka ceļvedis lielā daļā Latvijas skolu pirmdien, 3.septembrī, būs pieejams vairāk nekā 18 000 pirmklasnieku un viņu vecāku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti