Policija pieķer Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāra saimniecību piena nelegālā tirdzniecībā

Reaģējot uz izsaukumu par mikroautobusa stāvēšanu neatļautā vietā, Rīgas pašvaldības policija pie Zemkopības ministrijas ēkās konstatējusi arī neatļautu tirgošanos ar piena produktiem. To darījusi saimniecība, kas pieder tagadējā Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāra, Nacionālās apvienības pārstāvja Jāņa Grasberga ģimenei. Pats Grasbergs apgalvo, ka nav zinājis par domes atļaujas nepieciešamību arī Rīgas centra teritorijā. Tikmēr Pārtikas un veterinārais dienests aicina uzmanīties ar svaigas pārtikas pirkšanu karstajā laikā.

Policija pieķer Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāra saimniecību nelegālā tirdzniecībāEdgars Kupčs

  Grasbergu ģimenes zemnieku saimniecība “Zilūži” no Kocēnu novada izbraukuma tirdzniecībā piedāvā svaigpienu, biezpienu, kefīru, krējumu, saldējumu, sviestu, sieru un citus produktus. Kā redzams saimniecības interneta lapā, autoveikalu maršruts otrdienās pietur pie Zemkopības ministrijas, kur parlamentārais sekretārs ir Jānis Grasbergs no Nacionālās apvienības.

  Rīgas pašvaldības policijas pārstāve Lāsma Zemene pastāstīja, ka tika saņemts izsaukums par neatļautā vietā novietotu automašīnu. Izrādījās – auto vadītājs arī tirgoja piena produktus, taču šoferim nebija vajadzīgo atļauju. Par katru maršrutu zemniekam būtu jāmaksā domei vairāk nekā septiņi eiro. “Viņa tirgotā prece tika konfiscēta, bet nodota glabāšanai pašai personai līdz gala lēmuma pieņemšanai,” pastāstīja policijas pārstāve.

  Ministrijas parlamentārais sekretārs Grasbergs pats skaidro, ka nu jau dažus mēnešus viņa saimniecība juridiski pieder brālim, jo normatīvi neļauj politiķim reizē būt arī saimniecības īpašniekam. Bet par notikušo viņš labi zina.

  “Es pirms tam nezināju, ka Rīgā ir vairāki kvartāli un tirdzniecības atļauja jākārto katrā atsevišķi. Vienīgais pārkāpums, kas bija, ja neskaita apstāšanos, nebija atļauja tieši šajā reģionā tirgot produktus. Tā ka tur tāda likumdošanas nesakārtotība,” saka Grasbergs.

  Visu konfiscēto mikroautobusa saturu, kas zemniekam jāglabā desmit dienu, Grasbergiem, visticamāk, nākšoties iznīcināt, jo produktiem beigšoties derīguma termiņš. Atļauju, lai tirgotos pie Zemkopības ministrijas, zemnieks varbūt nemaz nekārtošot.

  “Mēs lēnām formējamies uz veikalu pusi, un tiešās tirdzniecības punktu paliek aizvien mazāk. Iespējams, mēs to atļauju kārtosim arī šajā kvartālā. Bet tas vēl nav izlemts,” piebilst Grasbergs.

  Pārtikas un veterinārā dienesta Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vadītāja Tatjana Marčenkova aicina pircējus karstajā laikā būt īpaši uzmanīgiem, iegādājoties pārtiku pie ielu tirgotājiem: “Diemžēl jau ne pirmo gadu mēs redzam, ka ne visi tirgotāji saprot, ka tādā karstumā šie produkti ātri bojājas. Un patērētājam jāsaprot – ja viņš pērk kādas kūkas ar krēmu un piedāvā turpat bērniem, var gaidīt arī attiecīgas sekas: sakot ar vēdergraizēm un beidzot ar caurejām.”

  Marčenkova atzīst, ka dienestam pietrūkst kapacitātes, lai ielu tirgotājus pienācīgi kontrolētu: “Šobrīd ielu tirdzniecība ir topa jautājums un mēs nevaram visus stūrus, visas teritorijas aptvert.”

  Tomēr tirgotāji kļūstot arvien godprātīgāki, jo sabiedrība top zinošāka un prasīgāka.

  6 komentāri
  Zane Līvmane
  Ministrs neklups virsū policijai, pēc IeM ministra parauga?
  fricis liepa
  nu šoreiz jau es domāju, ka mentus izsauca kāds no sc biedriem. es neesmu na partijas fans, bet nu, ja cilvēks pats ražo un pats tirgo, tad nav ko likt tik skaļus virsrakstus kā "nelegāli". nelegāli būtu poļu zemenes vai krievu spirtu. bet vispār labāk, lai parlamentārais sekretārs ražo un tirgo pienu nevis izšķērdē naudu sēžot kautkur par konsultāntu kā tas ir sc partijas gadījumā.
  Anonīms lietotājs 34208
  Ļoti zīmīgi, bet nekāds brīnums, ka likuma pārkāpējs, kas pārkāpis gan satiksmes noteikumus (apstāšanās aizliegta), gan ielu tirdzniecības noteikumus, ir tieši ar Zemkopības ministriju saistīts augsts ierēdnis un viņa ģimenes bizness. Šoreiz parlamentārā sekretāra, Nacionālās apvienības biedra Jāņa Grasberga ģimenes bizness. Vai nav skaisti? Redz, neesot zinājis likumus, parlamentārais sekretārs. Vēl skaistāk izklausās ar absolutu patvaļu un likumu neievērošanu slavenās ministrijas parlamentārā sekretāra teiktais: Pēc paša domām, un to viņš pat nekautrējas atklāti nomurmināt: „vienīgais pārkāpums, kas bija, ja neskaita apstāšanos, nebija atļauja tieši šajā reģionā tirgot produktus. Tā ka tur tāda likumdošanas nesakārtotība,” saka Grasbergs. Nepateica tikai: „Taču uz mani tas neattiecas. Likums steidzami jāpiekārto!”
  Arvids Brauers
  Sensenos laikos arī vedu piena produktus uz Rīgu no savas Breša laika saimniecības. Ceļā pagāja stunda. Piens bija kannās, ap3-4 grādi auksts, no dzesētāja(tur arī kannās) Tādu aprīkotu busu, kā šodien, toreiz nebija. Cilvēki zināja manu atbraukšanas laiku un jau gaidīja. Sacīju, ka no manis pirms nedēļas pirktā piena putru izvārījuši. Pienu vedu arī uz Āgenskalna tirgu. Tur bija laboratorija, katrreiz pārbaudīja. Nekad nekādu aizrādījumu. Gadus vēlāk, kad saimniecību likvidēju, redzēju, kā policija bija,, apsēdusi"kādu laucinieku. Novēlēju policim lai viņam kādreiz būtu jāraud aiz laimes par krūzīti piena savam bērnam.
  Anonīms lietotājs 35915
  Ielu tirgotāji... ? Tas ir autoveikals, tur ir visas iekārtas, lai produkti tiktu uzglabāti atbilstošās temperatūrās! Ir PVD atļaujas. Kāpēc jāsoda cilvēki kas tiešām godīgi strādā? Ražo savus produktus no 0! Viss tracis tikai, lai Jāni Grasbergu mēģinātu nomelnot (vismazāko skabargu sameklēs), bet cilvēki, kas ir pirkuši Grasbergu saimniecības ražoto produkciju zina cik tā ir laba un turpinās pirk un atbalstīt vietējo ražotāju <3
  Anonīms lietotājs 35910
  Nu ļoti atbilstošs sods... Nesamaksāja redz domei 7 eiro, atņēma preci par vismaz 700. Es jau nu zemnieka vietā atdotu, lai tik savāc, lai skābst un pūst kopā ar varenajiem sodītājiem. Pašiem pieved klāt, lai apaļie pilsētnieka dupši nav lieki jāpakustina, bet redz vēl par maz. Bēdīgi.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti