Policija pieķer Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāra saimniecību piena nelegālā tirdzniecībā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 11 mēnešiem.

Reaģējot uz izsaukumu par mikroautobusa stāvēšanu neatļautā vietā, Rīgas pašvaldības policija pie Zemkopības ministrijas ēkās konstatējusi arī neatļautu tirgošanos ar piena produktiem. To darījusi saimniecība, kas pieder tagadējā Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāra, Nacionālās apvienības pārstāvja Jāņa Grasberga ģimenei. Pats Grasbergs apgalvo, ka nav zinājis par domes atļaujas nepieciešamību arī Rīgas centra teritorijā. Tikmēr Pārtikas un veterinārais dienests aicina uzmanīties ar svaigas pārtikas pirkšanu karstajā laikā.

Policija pieķer Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāra saimniecību nelegālā tirdzniecībā
00:00 / 04:59
Lejuplādēt

Grasbergu ģimenes zemnieku saimniecība “Zilūži” no Kocēnu novada izbraukuma tirdzniecībā piedāvā svaigpienu, biezpienu, kefīru, krējumu, saldējumu, sviestu, sieru un citus produktus. Kā redzams saimniecības interneta lapā, autoveikalu maršruts otrdienās pietur pie Zemkopības ministrijas, kur parlamentārais sekretārs ir Jānis Grasbergs no Nacionālās apvienības.

Rīgas pašvaldības policijas pārstāve Lāsma Zemene pastāstīja, ka tika saņemts izsaukums par neatļautā vietā novietotu automašīnu. Izrādījās – auto vadītājs arī tirgoja piena produktus, taču šoferim nebija vajadzīgo atļauju. Par katru maršrutu zemniekam būtu jāmaksā domei vairāk nekā septiņi eiro. “Viņa tirgotā prece tika konfiscēta, bet nodota glabāšanai pašai personai līdz gala lēmuma pieņemšanai,” pastāstīja policijas pārstāve.

Ministrijas parlamentārais sekretārs Grasbergs pats skaidro, ka nu jau dažus mēnešus viņa saimniecība juridiski pieder brālim, jo normatīvi neļauj politiķim reizē būt arī saimniecības īpašniekam. Bet par notikušo viņš labi zina.

“Es pirms tam nezināju, ka Rīgā ir vairāki kvartāli un tirdzniecības atļauja jākārto katrā atsevišķi. Vienīgais pārkāpums, kas bija, ja neskaita apstāšanos, nebija atļauja tieši šajā reģionā tirgot produktus. Tā ka tur tāda likumdošanas nesakārtotība,” saka Grasbergs.

Visu konfiscēto mikroautobusa saturu, kas zemniekam jāglabā desmit dienu, Grasbergiem, visticamāk, nākšoties iznīcināt, jo produktiem beigšoties derīguma termiņš. Atļauju, lai tirgotos pie Zemkopības ministrijas, zemnieks varbūt nemaz nekārtošot.

“Mēs lēnām formējamies uz veikalu pusi, un tiešās tirdzniecības punktu paliek aizvien mazāk. Iespējams, mēs to atļauju kārtosim arī šajā kvartālā. Bet tas vēl nav izlemts,” piebilst Grasbergs.

Pārtikas un veterinārā dienesta Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vadītāja Tatjana Marčenkova aicina pircējus karstajā laikā būt īpaši uzmanīgiem, iegādājoties pārtiku pie ielu tirgotājiem: “Diemžēl jau ne pirmo gadu mēs redzam, ka ne visi tirgotāji saprot, ka tādā karstumā šie produkti ātri bojājas. Un patērētājam jāsaprot – ja viņš pērk kādas kūkas ar krēmu un piedāvā turpat bērniem, var gaidīt arī attiecīgas sekas: sakot ar vēdergraizēm un beidzot ar caurejām.”

Marčenkova atzīst, ka dienestam pietrūkst kapacitātes, lai ielu tirgotājus pienācīgi kontrolētu: “Šobrīd ielu tirdzniecība ir topa jautājums un mēs nevaram visus stūrus, visas teritorijas aptvert.”

Tomēr tirgotāji kļūstot arvien godprātīgāki, jo sabiedrība top zinošāka un prasīgāka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti