Policija nesaskata nopietnus pārkāpumus uzbrukumā profesoram Hanovam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Aizvadītā gada nogalē divu personu uzbrukumu piedzīvoja Rīgas Stradiņa universitātes profesors Deniss Hanovs. Bažas par homofobijā balstītu uzbrukumu radās, jo Hanovs fizisku un verbālu agresiju piedzīvoja brīdī, kad staigāja pa Ķengaraga tirgu kopā ar savu dzīvesbiedru. Hanovs ir pārliecināts, ka gan pāridarītāja motivācija un izkliegtās frāzes skaidri norādīja uz homofobijā balstītu uzbrukumu. Tomēr policija lēmusi, ka notikušais nav vērtējams kriminālprocesa ietvaros.

Rīgas Ķengaraga iecirkņa kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Vladimirs Klaikalts Latvijas Radio stāstīja, ka “kriminālprocesā, kas tika uzsākts par huligāniskām darbībām, kas notika Rīgas Ķengaraga tirgū attiecībā pret Hanova kungu, tika pieņemts lēmums par tā izbeigšanu, jo notikumā nav saskatāms noziedzīgs nodarījums”.

Policijas pārstāvis Vladimirs Klaikalts: Par Hanova lietu
00:00 / 00:54
Lejuplādēt

“Vienlaicīgi 21. maijā tika izdalīts materiāls par iespējamu administratīva pārkāpuma konstatēšanu,” informēja policijas pārstāvis, norādot, ka šī lieta ir par huligāniskām darbībām, jo kriminālatbildība nav saskatāma.

Kriminālprocesā policija homofobisku uzbrukumu nekonstatēja. “Hanova kungs var pārsūdzēt prokuratūrā, gan iepazīties ar krimināllietas materiāliem. Tās ir viņa tiesības,” sacīja Klaikalts.

Pāridarītāji esot bijuši divi, un otra persona vēl nav noskaidrota.

Deniss Hanovs: Policija nespēj konstatēt homofobijā balstītus uzbrukumus
00:00 / 00:52
Lejuplādēt

Tikmēr Deniss Hanovs uzskata – šāda policijas rīcība skaidri parāda tās nespēju konstatēt homofobijā balstītus uzbrukumus, jo, kā redzams policijas sniegtajā lēmumā, – pats aizdomās turētais skaidri norādījis, ka konflikts sācies, jo aizdomās turētajam licies nepieņemams abu vīriešu pārvietošanās veids.

Hanovs ir pārliecināts, ka lēmumu pārsūdzēs.

“Šis aizdomās turētais cilvēks pats skaidri savās liecībās ir atzinies, ka tas, ka viņš ir redzējis pa ielu ejam divus vīriešus, pēc viņa domām, viņi bija ļoti tuvu viens otram un bija apskāvušies ap vidukli, ka tā viņam bija nepiedienīga uzvedība, kaut arī, ja šādā veidā ietu heteroseksuāls pāris, nevienam tas neko neizraisītu. Un tā kā viņam attiecībā uz diviem vīriešiem šāda rīcība likās nepiedienīga, pie kam es atzīmēšu, ka šādas rīcības nebija. Un tas, ka šis cilvēks ir aizrādījis, jau ir homofobiska attieksme. Un tas viss ir policijas liecībās, un policija pati absolūti neapzinās, jo vienkārši acīmredzami trūkst kompetences, zināšanas un prasmes, ka tā ir ne tikai homofobiska domāšana. Attieksme ir arī rīcībā,” sacīja Hanovs.

KONTEKSTS:

Pērn novembra sākumā Ķengaraga tirgū fizisku un emocionālu homofobisku uzbrukumu piedzīvoja kultūrpētnieks Hanovs ar dzīvesbiedru. Divi agresīvi vīrieši Hanovu un dzīvesbiedru apsaukājuši, Hanovam iespēruši arī pa muguru, izteikuši vēlmi nodarboties ar seksu, kā arī brīdī, kad Hanovs no uzbrucējiem paslēpās kādā ziedu kioskā, viens no vīriešiem kioskā mēģinājis ielauzties, kā arī pie skatloga piespiedis savus atkailinātos dzimumorgānus. Tika izsaukta policija, toreiz neko daudz pārkāpējiem izdarīt nevarēja, sākta izmeklēšana.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti