Pēcpusdiena

ASV atkal apturējusi valdības darbu

Pēcpusdiena

Valdība atbalsta Kučinska ikgadējo ziņojumu Saeimai par MK paveikto

Policijai aizdomas par ārstu nelikumībām saistībā ar psihotropām zālēm

Policija: Narkotirgū amfetamīnu izkonkurē psihotropie medikamenti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Narkotisko vielu nelikumīgajā apritē 2017.gadā otra populārākā viela bijuši psihotropie medikamenti, kas izkonkurējuši amfetamīnu, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” pastāstīja Valsts policijas Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.

Grišins klāstīja, ka pērn mainījušās tendences narkotisko vielu nelikumīgajā apritē: aizvien populārākā viela ir marihuāna, taču otrajā vietā vairs nav amfetamīns, kā tas bijis iepriekš, bet gan psihotropie medikamenti.

Psihotropo medikamentu popularitāte narkotiku tirgū pieauga jau 2015.gadā, un sākotnēji tie bija populāri ieslodzījumu vietās. Taču 2017.gadā tie jau aktīvi tikuši pārdoti ārpus ieslodzījumu vietām.

Visbiežāk tie “melnajā tirgū” nonāk no pacientiem, kuriem tie tiek izrakstīti, bet kas tos nelieto. Otrajā vietā ir kontrabanda – tos ieved no ārzemēm, tostarp pērkot caur internetu.

Savukārt trešais ceļš ir caur ārstiem, taču tie esot ļoti reti gadījumi – vidēji viens gadījums gadā.

Par šādu medikamentu nepamatotu izrakstīšanu šogad Kurzemē jau aizturēts viens mediķis. “Aizturēja ārstu, kas izrakstīja šādus medikamentus gan saviem bijušajiem pacientiem, kuri ir miruši, vai uz pacientu vārda, pašiem pacientiem pat nenojaušot,” pastāstīja Grišins.

Vienlaikus viņš piebilda – katra recepte, kas tiek izrakstīta, ir pārbaudāma. Turklāt ir cerība, ka e-veselības sistēma mazinās šādu nelikumīgu darbību risku.

Uz to norādīja arī Latvijas Psihiatru asociācijas sekretārs Ņikita Bezborodovs, sakot, ka e-veselība palīdzēs nodrošināt kontroli pār šādu medikamentu izrakstīšanu.

2016.gadā LTV raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” eksperimentā tika nofilmēts, kā bērnu ķirurgs Juris Šveklis par 15 eiro samaksu izrakstīja stingrās uzskaites psihotropās zāles “Xanax”, pat nepainteresējoties par pacienta veselības stāvokli. Lai gan toreiz policija sāka kriminālprocesu, tomēr vēlāk izmeklēšana izbeigta, jo neizdevās pierādīt ārsta mantkārīgo nolūku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti