Panorāma

Tulka trūkums kavē ārstu darbu

Panorāma

Telefonintervija ar Satiksmes ministru Anriju Matīsu

Lūdz sākt divu Rīgas brīvostas amatpersonu kriminālvajāšanu

Policija lūdz sākt kriminālvajāšanu pret Loginovu un viņa vietnieku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 7 mēnešiem.

Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmatošanu mantkārīgā nolūkā lūgusi prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret divām Rīgas brīvostas amatpersonas, kuras, iespējams, ir brīvostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs un viņa vietnieks Aigars Pečaks.

Aģentūras BNS un Latvijas Radio rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka aizdomās turētie ir ilggadējais Rīgas brīvostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs un viņa vietnieks Aigars Pečaks.

Iespējams, Loginovs tiek turēts aizdomās par noteikumiem neatbilstošu ziedojumu no brīvostas līdzekļiem.

Iespējams, ir trīs epizodes, par kurām aizdomās turētas divas Rīgas brīvostas amatpersonas.

  • Pirmkārt, tiek pieļauts, ka Rīgas brīvostas darbiniekiem tikušas maksātas prēmijas periodā, kad Ministru kabinets bija noteicis liegumu prēmiju izmaksām valsts iestādēs.
  • Otrkārt, Rīgas brīvosta piecus gadus ir finansiāli atbalstījusi Liepājas jūrskolu, kopumā šim mērķim atvēlot vairāk nekā 100 tūkstošus eiro.
  • Treškārt, Rīgas brīvosta savulaik kopā ar citām pasaules ostām piedalījusies ziedošanā atbalstam Fukušimas zemestrīcē cietušajiem, šim mērķim atvēlot 5000 latu (7114 eiro).

Atsaucoties uz neoficiāli zināmu informāciju, uz šīm trim epizodēm Latvijas Radio norādīja arī Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks (“Gods kalpot Rīgai”). Viņš gan pagaidām nav saņēmis nekādu plašāku informāciju no tiesībsargājošajām iestādēm, tāpēc nevar prognozēt tālāko situācijas attīstību.

Andris Ameriks arī pauda viedokli, ka kopumā šie pārkāpumi ir vērtējami neviennozīmīgi. Piemēram, ziedojumu jūrskolai Ameriks personīgi atbalstītu: “Tas, ka mēs esam atbalstījuši Liepājas jūrskolu, ir ļoti labi. Uzskatu, ka šajos apstākļos, kad mūsu puiši tur tiek skoloti un jūrskola atrodas Liepājā, nevis Rīgā, nevarētu būt iemeslu liegt mūsu atbalstu.” Savukārt, komentējot ziedojumu Fukušimai, viņš norādīja, ka tajā laikā arī Ministru kabinets pieņēma lēmumu par atbalstu Japānas zemestrīcē cietušajiem.

Aģentūrai LETA Ameriks gan paudis, ka pat Loginova apsūdzības fakts nebūtu pamats viņa atbilstībai amatam izvērtēšanai.

Policija informēja, ka 2013.gadā pēc Valsts kontroles revīzijas ziņojuma par iespējamām nelikumībām Rīgas brīvostā Ekonomikas policijā sākts kriminālprocess -  tā saucamā Rīgas brīvostas lieta. Izmeklēšanā šā gada vasarā konstatēts, ka divas Rīgas brīvostas amatpersonas varētu būt ļaunprātīgi izmantojušas savu dienesta stāvokli mantkārīgā nolūkā.

Līdz ar to no pamatlietas Ekonomikas policijas darbinieki izdalīja atsevišķu kriminālprocesu, kurā par aizdomās turētajiem tika atzīti divi vīrieši. Šā gada oktobrī lieta nosūtīta Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

“Tas ir saistīts ar prēmiju izmaksu laika periodā, kad tas bija aizliegts ar Ministru prezidenta rezolūciju. Šobrīd detaļās mēs nevaram komentēt, jo lieta ir nosūtīta prokuratūrai, un prokuratūra lems par apsūdzības celšanu, un šobrīd mēs arī vairs neesam procesa virzītāji šajā procesā,” skaidroja ENAP pārstāvis Raitis Kalnačs.

Loginovs un Pečaks LTV "Panorāmai" nesniedza komentārus par notikušo, jo Loginovs ir komandējumā ārzemēs, savukārt Pečaks - atvaļinājumā. Neviena cita Brīvostas amatpersona nesniedza komentāru par notikušo. Vien sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāvis Mārtiņš Škapars bilda, ka Brīvostai šobrīd nevar būt komentāru. "Mēs šobrīd nevaram neko īsti komentēt, jo līdz brīvostai nekāda informācija nav atnākusi - tikai tā, kas ir plašsaziņas līdzekļos. Bet oficiālas vēstules nav bijušas, tāpēc mēs nevaram neko ne apstiprināt ne noliegt," apgalvoja Škapars.

Savukārt satiksmes ministrs Anrijs Matīss ("Vienotība") atgādināja, ka valsts institūcijas jau 2013. un 2014.gadā lūdza par dažādiem pārkāpumiem atstādināt Loginovu. Taču Rīgas pašvaldība atteicās to darīt. Viņš bija skeptisks par to, vai valstij trešo reizi jārosina pašvaldību atstādināt Loginovu. Drīzāk ir jāvērtē pašvaldības rīcība un Brīvostas valdes darbība.

Šobrīd pamatlietā jeb tā saucamajā Rīgas brīvostas lietā joprojām turpinās izmeklēšana pēc Krimināllikuma nodaļām, kas paredz atbildību par noziedzīgiem nodarījumiem tautsaimniecībā un valsts institūciju dienestā.

Vēstīts, ka Valsts kontrole 2013.gadā publicētajā ziņojumā secinājusi - laikā no 2009. līdz 2011.gadam Rīgas brīvosta nelietderīgi bija izšķērdējusi 41 miljonu latu.

Tomēr Rīgas dome atteicās lemt par brīvostas pārvaldnieka Leonīda Loginova atlaišanu, norādot, ka vispirms ir jāsagaida tiesībsargājušo iestāžu atzinumu. Vēlāk Loginovs saņēma 48 000 latu prēmiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti