Panorāma

Zviedrijas aizsardzības ministrs: Pulveris ir jātur sauss

Panorāma

Panorāma

Aiztur Latvijas Krievu savienības pārstāvi Maksimu Ždanovu

Policija aizturējusi un vēlāk atbrīvojusi Latvijas Krievu savienības aktīvistu Ždanovu

Valsts policija aizturējusi un vēlāk atbrīvojusi Latvijas Krievu savienības (LKS) aktīvistu Maksimu Ždanovu, kurš pats komentārus par notikušo nesniedz, un nerunīga ir arī policija.  LKS līderis Miroslavs Mitrofanovs noliedzis, ka aizturēšana būtu saistīta ar kādām politiskajām darbībām vai partiju, bet apstiprināja, ka policija Ždanovu atbrīvojusi. 

Pirms 14. Saeima vēlēšanām Ždanovs uzrunā atzina, ka nolēmis kandidēt, jo nespēj izturēt pašreizējo valdību. Inženieris tehnologs, dzīvojošs Ropažu novadā, viņš LKS Vidzemes sarakstā startēja ar augsto 2. kārtas numuru. Jāatgādina, ka Saeimā LKS neiekļuva. 

Priekšvēlēšanu laikā Ždanovs uzrunā pauda: "Viņiem nav citas izejas, kā iet prom no Rīgas, no Latvijas. Te nāks citi cilvēki – krievi, latvieši, adekvāti, kas cels šo valsti tā, kā grib viņi, un viņu bērni."

Ždanova aizturēšanu partijas līderis Mitrofanovs apstiprināja, taču noliedza, ka tam būtu jebkāda saistība ar LKS darbību.

Mitrofanovs norādīja: "Viņš nav partijas amatpersona. Un nopratināšana notika pirms nedēļas. Tagad viņš ir mājās, nevis kaut kur apcietinājumā. Viņš ir brīvībā. Pēc vienošanās ar Maksimu, ar viņa advokātu, pēc būtības mēs to nekomentēsim. Mūsu rīcībā nav informācijas par to, vai viņš ir vainīgs vai nevainīgs."

Taču pagaidām Ždanovs atturēsies publiski paust jebkādus uzskatus. 

Mitrofanovs atzīmēja: "Maksims pats pēc savas iniciatīvas nepiedalīsies partijas darbībā un neko nepublicēs. Nepiedalīsies mūsu akcijās vai diskusijās. Mēs nevaram apgalvot, ka tas ir saistīts ar politisko darbību. Vienīgais moments, kurš mani mulsina, ir tas, ka Maksimam izdevās septembrī, oktobrī savākt parakstus pret augstām apkures cenām Ropažu novadā. Un cenas tur ir gandrīz visaugstākās valstī. Pēc tam tur sākās procesi, izmeklēšana."

LKS rīcība sekošot tikai tad, kad policija pabeigs izmeklēšanu. 

Valsts policija jebkādus komentārus par Ždanova aizturēšanu sniegt pagaidām atsakās. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti