Policija: Advokāts Rebenoks nogalināts, sitot ar rokām, kājām un dēļiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Naktī uz svētdienu Langstiņos zvērināts advokāts un bijušā ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) padomnieks Pāvels Rebenoks nogalināts īpaši vardarbīgi, sitot ar rokām, kājām un turpat netālu atrastajiem terases apdares dēļiem. Policijas ieskatā pašlaik tā neizskatās kā pasūtījuma slepkavība, taču tiek pārbaudītas visas versijas.

Policija uzsākusi procesu par slepkavību ar laupīšanu, bet izskata arī versiju, ka slepkavība saistīta ar advokāta profesionālo darbību.  

Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieka pienākumu izpildītājs Armands Ruks pirmdien, 21. septembrī, uzsvēra, ka izmeklēšanā iesaistīti visi Kriminālpolicijas spēki un notiek aktīvas izmeklēšanas darbības.

Ruks atzina, ka pašlaik nozieguma izdarīšanas veids apstiprina versiju par slepkavību ar laupīšanu, bet pārbauda arī otru galveno versiju.

Policija: Advokāts Rebenoks nogalināts, sitot ar rokām, kājām un dēļiem
00:00 / 02:57
Lejuplādēt

Ruks stāstīja, ka no mājas ir nolaupītas mantas, bet zaudējumu apmēri tiek precizēti. Ir zināms, ka nozagta dārgo pulksteņu kolekcija, arī dārglietas, iespējams, arī citas mantas un nauda. Pēc otrā cietušā vārdiem, seifs nav nolaupīts.

Rebenoks sociālajos tīklos mēdza lepoties ar greznu dzīvesstilu, dārgiem pulksteņiem, vērtslietām un automašīnām. Turklāt deklarācijas, ko viņš iesniedza, būdams valsts amatpersona, uzrāda paradumu glabāt lielas summas skaidrā naudā. Viņa pēdējā amatpersonas deklarācijā, kas iesniegta šī gada maijā, pametot darbu Rīgas brīvostā, uzrādīti skaidras naudas uzkrājumi vairāk nekā 64 000 eiro apmērā. Taču pret savu drošību advokāts bija mazāk rūpīgs.

Noziedznieki iekļuvuši mājā, kurā nebija videonovērošanas kameras, nebija arī ieslēgta signalizācija. Šī māja ir Langstiņos, elitārajā rajonā, bet klusajā ielā, kur citas mājas, kas liecina par saimnieku turīgumu, nav.   

Kaimiņi neko aizdomīgu nav pamanījuši.

“Tanī naktī tas notika vēlu vakarā, un mēs to nepamanījām diemžēl. Ja būtu pamanījuši, tad noteikti jau naktī būtu paziņojuši policijai,”  stāstīja kaimiņš Dainis. “Viņi nesen dzīvoja šeit. Nebija iespēja palikt par labiem draugiem. Šad tad kaut ko parunājām, bet tā dziļi ne,” sacīja Dainis.

Ruks stāstīja, ka pēc otrā cietušā vārdiem noziegumu pastrādāja trīs cilvēki, kas bija maskās un bija ģērbušies melnās drēbēs.

Noziedznieki iekļuvuši mājā no pagalma puses, atlaužot durvis, bet, vai viņi iekļuvuši mājā, pirms tajā atgriezās Rebenoks, vai pēc, policija pagaidām nevarēja pateikt. Advokāts un otrs cietušais, viņa biznesa partneris Ingus Balandins, bija mājā iekšā, kad viņiem uzbruka.

Uzbrucēji bija nežēlīgi, viņi sita ar rokām, kājām un turpat atrastajiem dēļiem, kas  pēc tam pamesti aptuveni 200 metrus tālāk no mājas.  

Rebenoks no gūtajām traumām notikuma vietā miris, bet Balandinam izdevās aizkļūt līdz kaimiņiem, kuri izsauca policiju.

Policija sliecas domāt, ka uzbrucējiem nav bijis mērķis kādu nogalināt, par ko liecina vadu izmantošana sasiešanai, nav bijuši citi ieroči, kā vien terases apdares dēļi.

Pēc cietušā vārdiem, divi no uzbrucējiem bija aptuveni 1,75 metrus gari, viens bija garāks, aptuveni 1,8 – 1,85 metri. Visi trīs bija kalsnas miesasbūves, garākais bija kalsnāks. Pēc viņa vārdiem, uzbrucēji sarunājušies krieviski. Policija aicina arī sabiedrību iesaistīties un informēt par notikuma vietā manītām aizdomīgām personām.  

Lai izzinātu vēl kādas liecības, policisti aptaujājuši daudzus Langstiņu iedzīvotājus un pēta citu ielu un ēku video novērošanas materiālus. Galvenās liecības policijai sniedzis mājoklī bijušais Rebenoka biznesa partneris, tieši viņš par notikušo paziņojis kaimiņiem, kuri arī izsaukuši policiju.

Šī uzbrukuma izmeklēšana un vainīgo meklējumi pašlaik ir policijas prioritāte, bet nekāds spiediens no malas policijas darbu neskarot. Sabiedrībai nebūtu jāuztraucas, ka Latvijā būtu vairāk smagu noziegumu un ka tos neizdodas atklāt, uzsvēra Valsts policijas priekšnieka vietnieks, Rīgas reģionālās pārvaldes priekšnieks Juris Šulte.

“Latvija ir viena no drošākajām valstīm ne tikai Eiropā, bet arī pasaulē. Runājot par laupīšanām mājokļos, tās visas ir līdzīgas, notiek vidēji 20 līdz 28 laupīšanas mājokļos. Ar letālu iznākumu to nav tik daudz. Šogad līdz šim ir 54 slepkavības, 47 no tām ir atklātas. Pagājušajā gadā reģistrētas 76 slepkavības, atklātas 66 no tām.

Sabiedrība var būt droša, protams, katram jārūpējas par sava mājokļa un par personīgo drošību, jādomā, kā rādām savu bagātību vai iedzīvi sociālajos tīklos,” sacīja Šulte.

Šulte arī komentēja pērn izskanējušo informāciju, ka Rebenoks viņam izteiktu draudu dēļ vērsies Valsts policijā un Valsts drošības dienestā. Šie draudi bijuši kādā tīmekļa vietnē ievietots komentārs. Noskaidrojot tā autoru, likumsargi secinājuši, ka nav pamata ierosināt kriminālprocesu. Savukārt pēdējā laikā nav bijušas nekādas ziņas par Rebenokam izteiktiem draudiem.

Lietas izmeklēšanā iesaistīti lieli policija spēki, un arī pirmdien, 21. septembrī, Langstiņu apkārtnes mežus ķemmēja vairāki desmiti policistu, meklējot lietiskos pierādījumus. 

KONTEKSTS:

Naktī uz svētdienu nogalināts zvērināts advokāts un bijušā ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) padomnieks Pāvels Rebenoks. Šajā epizodē smagas traumas guvis arī viņa biznesa partneris Ingus Balandins.   Svētdien izskanējis, ka policija patlaban izskata divas versijas par advokāta Pāvela Rebenoka slepkavību – viena versija ir, ka slepkavība saistīta ar laupīšanu, bet otra – ar viņa profesionālo darbību.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti