Policija 40 minūšu laikā trīs reizes aptur iereibušu velosipēdistu un piemēro 510 eiro lielu sodu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Valsts policija kādam vīrietim sastādīja trīs administratīvā pārkāpuma protokolus par velosipēda vadīšanu alkohola reibumā un kopā piemērojusi 510 eiro lielu naudas sodu, informēja Valsts policija.

Pirmdien Valsts policijas inspektors, pildot savus darba pienākumus Pļaviņās, ievēroja kādu vīrieti, kurš nepārliecinoši vadīja velosipēdu. Aizdomās par transportlīdzekļa vadīšanu, esot alkohola reibumā, vīrietis tika apturēts un viņam tika veikta alkohola pārbaude. Alkometrs uzrādīja 2,65 promiles. 

Atbilstoši Ceļu satiksmes likuma 28. pantam ir aizliegts vadīt transportlīdzekli, ja velosipēda vadītājam alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles. 

Likumsargs par notikušo uzsāka administratīvā pārkāpuma procesu, kā arī aicināja 1967. gadā dzimušo vīrieti ceļu turpināt, ejot kājām un stumjot velosipēdu. 

Sākotnēji vīrietis paklausīja policista aicinājumam, taču pēc neilga laika, kad amatpersona turpināja ceļu, viņa pamanīja, ka tas pats kungs turpina braukt ar velosipēdu. Kad vīrietis tika apturēts otro reizi, viņš atteicās no alkohola pārbaudes veikšanas, un pusstundas laikā likumsargs pret viņu uzsāka otro administratīvā pārkāpuma procesu. 

Pēc 10 minūtēm vīrieti, braucot ar divriteni, pamanīja cita patrulējošā Ceļu policijas ekipāža. Aizdomās par alkohola reibumu, vīrietis tika apturēts trešo reizi. Veicot alkohola pārbaudi, viņam konstatēja 2,29 promiles, kā arī pret vīrieti tika uzsākts trešais administratīvā pārkāpuma process. 

Par atteikšanos no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai vīrietim piemēroja naudas sodu 170 eiro apmērā, savukārt par abiem gadījumiem, kad kungs veica alkohola pārbaudi un viņam konstatēja, ka alkohola koncentrācija asinīs pārsniedza 2 promiles, arī piemēroja naudas sodu 170 eiro apmērā par katru pārkāpumu. Tādējādi vienā dienā 40 minūšu laikā vīrietis izdarīja likumpārkāpumus, kas viņam kopsummā izmaksās 510 eiro.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti