PMLP vēl lielāku pieprasījumu pēc personu dokumentiem paredz gada otrajā pusē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 3 mēnešiem.

Daudzās Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) nodaļās veidojas garas rindas. Tam esot vairāki iemesli. Gan pandēmija, gan darbinieku trūkums, gan tas, ka nākamgad identifikācijas kartes kļūs par obligātu dokumentu. Tomēr lielāko klientu pieplūdumu pārvaldē paredz gada beigās, vēstīja Latvijas Radio.

PMLP nodaļās veidojas garas rindas
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Rindas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes nodaļās pašlaik veidojas visās lielajās pilsētās. Visgarākie pieraksti ir Rīgā.

PMLP direktora vietniece Madara Puķe skaidroja, ka tagad nāk klienti, kuri divus gadus kovida laikā dzīvojuši ar dokumentiem, kuriem beidzies derīguma termiņš. Iestādē trūkst darbinieku, kurus atrast ir grūtības.

Lielākais klientu pieplūdums sagaidāms gada otrajā pusē, kad cilvēki nāks masveidā taisīt identifikācijas (ID) kartes, kas nākamgad kļūs obligātas no 15 gadu vecuma."

Pensionāriem tam iedots pārejas periods līdz 2030. gadam.

Lai uzlabotu nodaļu caurlaides spēju, viena klienta apkalpošanas laiks ir samazināts no 15 līdz 10 minūtēm, kā arī top darbinieku motivēšanas programma un nodaļu tīkla optimizācijas plāns. Jau ir likvidēta PMLP nodaļa Līvānos un drīzumā tiks slēgta arī Krāslavā. Uz turieni reizi vai divas mēnesī dosies mobilās brigādes.

Tāds pats liktenis gaidīja arī Siguldu. Tomēr pašvaldība panāca to, ka PMLP nodaļu ne tikai neslēgs, bet pat paplašinās.

No marta vidus tā strādās nevis divas dienas – kā līdz šim –, bet piecas dienas nedēļā.

Plānots, ka Sigulda varētu atslogot Rīgu, pārņemot klientus no apkārtējām pašvaldībām un Pierīgas, skaidroja Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics (Nacionālā apvienība, Latvijas Reģionu apvienība un Latvijas Zaļā partija).

Viņš norādīja: "Ir tikai loģiski, ka nevis veram ciet, bet paplašinām šo iespēju, un to mums arī izdevās pierādīt. Mēs atbalstām ar telpām, transportu, esam palīdzējuši atrast darbiniekus caur saviem sociālajiem tīkliem."

ID kartes jau ir saņēmuši 895 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju. Šogad PMLP kopumā plāno izsniegt miljonu un simt tūkstošus personu apliecinošu dokumentu, kas ir gan pases, gan ID kartes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti