Plāno izmaiņas transportlīdzekļu valsts tehnisko apskašu periodiskumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 4 mēnešiem.

Ceļu satiksmes likumā plānotas izmaiņas, kas paredz, ka vieglajam automobilim, motociklam, triciklam un kvadriciklam valsts tehnisko apskati pirmo reizi varētu veikt ne vēlāk kā trīs gadus pēc transportlīdzekļa pirmās reģistrācijas dienas.


Turpmākās valsts tehniskās apskates minētajiem transportlīdzekļiem būtu jāveic katru gadu. Šādi grozījumi Ceļu satiksmes likumā pirmdien, 14. jūnijā, konceptuāli atbalstīti Ministru kabineta komitejā. Šis jautājums vēl tiks skatīts valdībā, kur jāpanāk vispārēja vienošanās par valsts tehnisko apskašu termiņiem jaunajiem spēkratiem. Pēc tam likumprojekts būs jāskata arī Saeimā. Ja būs atbalsts, grozījumi varētu stāties spēkā 2011. gada 1. janvārī.

Pašlaik vieglajiem automobiļiem, motocikliem, tricikliem un kvadricikliem valsts tehniskā apskate jāveic piecu dienu laikā no brīža, kad transportlīdzeklis pirmo reizi reģistrēts Latvijā.

Grozījumi arī paredz, ka autobusam, vieglajam taksometram un auto apmācībai paredzētam transportlīdzeklim valsts tehniskā apskate pirmo reizi jāveic ne vēlāk kā gadu pēc pirmās reģistrācijas. Otrā tehnikās apskate jāveic gada laikā, bet pēc tam pārējās – vienu reizi pusgadā.

Plānots, ka kravas automobiļiem, piekabēm virs 3500 kg (puspiekabēm) un neatliekamās medicīniskās palīdzības transportlīdzekļiem valsts tehniskā apskate pirmo reizi būtu jāiziet viena gada laikā pēc spēkrata pirmās reģistrācijas. Turpmākās pārbaudes būtu jāveic katru gadu.

Trīs gadu laikā valsts tehniskā apskate pēc pirmās reģistrācijas būtu jāveic arī traktortehnikai un tās piekabēm. Pēc tam – katru gadu.

Šīs izmaiņas par valsts tehnisko apskati neattiektos uz tramvaju, trolejbusu un specializēto tūristu transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa kontroli, ko nodrošina pašvaldības, kā arī uz mopēdiem, bezceļu transportlīdzekļiem un tiem spēkratiem, kas satiksmē piedalās ar tranzīta numura zīmēm. Grozījumu netiktu attiecināti arī ārvalstīs reģistrētiem transportlīdzekļiem.

Ar visu likumprojekta tekstu var iepazīties valdības mājaslapā.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti