Plāno Būvniecības valsts kontroles birojam noteikt uzraudzīt visus Iekšlietu ministrijas būvobjektus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 1 mēneša.

Saeima ceturtdien, 5. maijā, konceptuāli atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Būvniecības likumā, kas paredz noteikt Būvniecības valsts kontroles birojam uzraudzīt visus Iekšlietu ministrijas būvobjektus, informēja parlamentā.

Pašlaik Iekšlietu ministrijas vai tās padotībā esošo iestāžu vajadzībām nepieciešamo būvju būvniecības kontroli valsts robežas, patrulēšanas un robežzīmju uzraudzības joslās veic Būvniecības valsts kontroles birojs vai būvvalde. Situācijās, kad būves daļa (piemēram, inženiertīkls) atrodas ārpus valsts robežas, patrulēšanas un robežzīmju uzraudzības joslas, ir jāierosina atsevišķa būvniecības iecere vietējā būvvaldē, norādīja likumprojekta autori Iekšlietu ministrijā.

Ar grozījumiem plānots noteikt, ka turpmāk Būvniecības valsts kontroles birojs kontrolēs visu Iekšlietu ministrijas vai tās padotībā esošo iestāžu vajadzībām nepieciešamo būvju būvniecību gan valsts robežas, patrulēšanas un robežzīmju uzraudzības joslās, gan ārpus iepriekš minētajām joslām.

Grozījumi nepieciešami, lai samazinātu būvniecības uzraudzības sadrumstalotību, nodrošinot, ka būvvaldes funkcijas pilda viena institūcija attiecībā uz visiem, tostarp jau ierosinātajiem, būvniecības projektiem valsts robežas, patrulēšanas un robežzīmju uzraudzības joslās, minēts likumprojekta anotācijā.

“Mums kā likumdevējam ir jānodrošina visi instrumenti, lai robežas aizsardzība notiktu iespējami efektīvākajā veidā,” iepriekš sacīja par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgās Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Krišjānis Feldmans ("Konservatīvie").

Ņemot vērā joslas iekārtošanas steidzamību pie Latvijas un Baltkrievijas robežas, iecerēts, ka grozījumi likumā stāsies spēkā nākamā dienā pēc izsludināšanas.

Lai likumprojekts stātos spēkā, tas Saeimai vēl jāatbalsta otrajā – galīgajā – lasījumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti