Piketā pie Saeimas protestē pret grozījumiem likumā "Par akcīzes nodokli"

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 4 mēnešiem.

Grozījumi, kas stājās spēkā šī gada 1.janvārī, regulē pierobežas iedzīvotājiem iespēju iebraukt no Krievijas un Baltkrievijas un stingri ierobežo ievest Latvijā akcīzes preces savām vajadzībām.

Apmēram 50 cilvēki, starp kuriem galvenokārt ir jauni un vidēja vecuma vīrieši, šorīt piketēja pie Saeimas, lai protestētu pret akcīzes preču pārvadāšanas ierobežojumiem. Daudzi piketētāji ieradušies ar dažādiem plakātiem, uz kuriem rakstīts "Labāk šaujiet, nekā mērdējiet badā!", "Mēs par "airBaltic", tikai ne uz mūsu aizbraukšanas rēķina", "Radiet darbavietas!" un citiem. Plakātos piketētāji prasa cilvēku cienīgas algas un darba vietas, bet politiķi tiek aicināti beigt "barot" cilvēkus ar solījumiem. Mītiņa dalībnieki norāda, ka bezdarbs Latgalē esot sasniedzis 36%. Pie pasākuma dalībniekiem iznākuši daži "Saskaņas centra" deputāti, kuri pauž atbalstu Latgales problēmu risināšanai un norāda, ka šajā virzienā beidzot ir sākusies arī kāda aktīvāka darbība.

Latgales iedzīvotāji protestē pret šī brīža ekonomisko un sociālo politiku Latvijas reģionos un grozījumiem likumā "Par akcīzes nodokli". Kā informēja viens no protesta akcijas organizatoriem Andris Krievs, grozījumi, kas stājās spēkā šī gada 1.janvārī, regulē pierobežas iedzīvotājiem iespēju iebraukt no Krievijas un Baltkrievijas un gandrīz aizliedz ievest Latvijā akcīzes preces savām vajadzībām, piemēram, cigaretes, stipro alkoholu un benzīnu, kas ir uz pusi lētāks nekā Latvijā pieejamais.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti