Piketā pie KM pauž atbalstu bēgļu uzņemšanai; ierodas arī pretinieki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 9 mēnešiem.

Pirmdien vakarā aptuveni 30 cilvēki sapulcējušies pie Kultūras ministrijas, lai paustu, ka Latvijā ir arī cilvēki, kuriem kam rūp tas, lai nelaimē nonākušie bēgļi šeit tiktu gaidīti un pieņemti.

Pikets "Par cilvēcīgu attieksmi pret bēgļiem!" notiek pie Kultūras ministrijas, jo tā ir atbildīga par integrācijas politiku valstī. Piketa organizētāja Ieva Vītola Latvijas Radio pastāstīja, ka kopumā akcijā plāno piedalīties 60 cilvēki.  

Piketa dalībniekiem ir arī plakāti, piemēram, ar uzrakstu “Dod dieviņi otram dot, ne no otra mīļi lūgt”. Vītola stāstīja, ka plakāti veidoti latviskas dzīvesziņas stilā. Ar šo akciju viņi vēlas parādīt, ka Latvijā ir cilvēki, kam rūp, lai citi te būtu gaidīti, nevis atgrūsti.

“Uz pasākumu aicināts ikviens, kam rūp tas, lai nelaimē nonākušie šeit tiktu gaidīti un pieņemti. Un gaidīti neatkarīgi no viņu etniskās un reliģiskās piederības vai rases,” iepriekš paziņojumā medijiem norādīja akcijas rīkotāji.

Vītola: Latvijā ir cilvēki, kam rūp, lai citi te būtu gaidīti
00:00 / 00:49
Lejuplādēt

"Aicināsim politiķus uzņemties atbildību par savu līdzdalību naida un baiļu kurināšanā. Kultūras ministrija ir atbildīga gan par valsts integrācijas politiku, gan rasu un etniskās diskriminācijas izskaušanu. Šobrīd ministriju kontrolē Nacionālā apvienība, kas demonstrē klaju neieinteresētību risināt šo jautājumu," iepriekš akcijas mērķis skaidroja Vītola.  

Dažas minūtes pēc piketa sākuma pie ministrijas ieradušies arī daži cilvēki, lai iebilstu pret bēgļu uzņemšanu. Viens no šīs akcijas  dalībniekiem ir “Antoglobālsitu”  līderis Andris Orols. Šiem cilvēkiem bija rokās plakāti ar uzrakstiem “Kur ir tavas mājas?”, viņi norādīja, ka tas ir vairāku organizāciju rīkots pasākums.    

   Jau vēstīts, ka valdība jūlijā vienojās par 250 bēgļu uzņemšanu Latvijā divu gadu laikā. Pret to gan iebilst Nacionālā apvienība, ka iecerējusi šo lēmumu apstrīdēt Satversmes tiesā.

Eiropā lielā bēgļu plūsma tiek saistīta ar nerimstošajiem konfliktiem gan Sīrijā, gan daudzās Āfrikas valstīs. Taču šo procesu vēl sarežģītāku padara arī kontrabandisti, kuri, īpaši Lībijas krastos, par bargu naudu pārdod vecas laivas glābiņu meklējošajiem un cilvēku pilnas sūta tās ūdeņos. 
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti