Piešķir stipendijas Līvānu novada jauniešu studijām augstskolās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Līvānu novada domē lemts par stipendijas piešķiršanu nodibinājuma "Viduslatgales pārnovadu fonds" stipendiju programmā Līvānu novada jauniešu studijām augstskolās. Stipendijas nolemts piešķirt 35 studentiem par kopējo summu 49 300 eiro, liecina informācija pašvaldības mājaslapā.

Katram jaunietim stipendijas apmērs ir atšķirīgs. Lielākā stipendija ir 2500 eiro, mazākā – 800 eiro.

Stipendija tiks izmaksāta divās daļās – pirmā daļa pēc līguma noslēgšanas, bet otrā daļa – pēc tam, kad students iesniegs nodibinājumam "Viduslatgales pārnovadu fonds" sekmju izrakstu par aizvadīto mācību semestri augstskolā un augstskolas izziņu, ka viņš pārcelts uz nākamo semestri un turpina studēt.

Gadījumā, ja stipendiāta sekmes pazemināsies, komisija var lemt stipendijas otro daļu neizmaksāt.

Vērtēšanas kritēriji, piešķirot stipendiju, ir vidējā atzīme par iepriekšējo mācību gadu, izvēlētā specialitāte – prioritārie virzieni ir inženierzinātnes un dabaszinātnes, sociālie faktori – daudzbērnu ģimene, nepilna ģimene, trūcīgas ģimenes statuss un citi. Tiek vērtēta arī intervijas laikā gūtā informācija – jauniešu spēja pamatot profesijas izvēli, izpratne par izvēlēto profesiju, motivācija.

Studentiem neizvirza nekādas papildu prasības un neliek uzņemties saistības pēc augstskolas atgriezties novadā.

Pagājušajā nedēļā stipendiāti tikās ar ziedotājiem, lai svinīgā pasākumā parakstītu līgumus par stipendiju saņemšanu.

Šogad stipendiju fondam ziedojuši uzņēmumi "Light Guide Optics International", "Līvānu kūdras fabrika" un "Hansahold". Stipendiju komisijas sastāvā bija stipendiju devēju SIA "Light Guide Optics International" un "Līvānu kūdras fabrika" pārstāvji, nodibinājuma "Viduslatgales pārnovadu fonds", Līvānu novada Izglītības pārvaldes, Līvānu 1. vidusskolas, Rudzātu vidusskolas un Līvānu novada pašvaldības pārstāvji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti