Piemēro piespiedu darbu par balsu pirkšanu pašvaldību vēlēšanās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Jēkabpils rajona prokuratūra piemērojusi piespiedu darbu kādai personai par apzinātu kavēšanu brīvi realizēt tiesības vēlēt deputātus šovasar notikušajās pašvaldību vēlēšanās.

Ar apsūdzēto tika noslēgts prokurora priekšraksts par sodu un viņam piemērots 90 stundas piespiedu darba, aģentūrai LETA apliecināja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka.

Prokuratūra neatklāja, kuras partijas labā balsis pirktas, taču Eiduka apliecināja, ka tas bija vietēja mēroga deputātu kandidātu saraksts.

Drošības policijā (DP) aģentūrai LETA pastāstīja, ka šobrīd DP lietvedībā atrodas četri kriminālprocesi par iespējamu balsu pirkšanu šogad jūnijā notikušajās pašvaldību vēlēšanās. Trim personām šajās lietās piemērots statuss - persona, pret kuru sākts kriminālprocess. Savukārt trīs personas atzītas par aizdomās turētajiem.

Ņemot vērā to, ka izmeklēšana šajos kriminālprocesos turpinās, plašākus komentārus DP nesniedz.

No iepriekš sāktajiem kriminālprocesiem lietvedība ir izbeigta divos kriminālprocesos, jo netika konstatētas noziedzīga nodarījuma pazīmes.

DP jau iepriekš paziņoja, ka notiek izmeklēšana par iespējamiem vēlētāju ietekmēšanas gadījumiem par labu dažādām politiskajām partijām - gan nacionāla, gan reģionāla mēroga.

Saistībā ar pašvaldību vēlēšanām DP kopumā bija saņēmusi vairāk nekā 100 signālus par iespējamiem pārkāpumiem, kuru pārbaude ir DP kompetencē.

DP kompetencē ir izmeklēt pārkāpumus par balsu apzinātu nepareizu saskaitīšanu, kā arī par apzinātu aizklātas balsošanas pārkāpšanu. Tāpat DP kompetencē ir izmeklēt balsu pirkšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti