Piedāvā par ārvalstī reģistrētu auto Latvijas iedzīvotājiem maksāt nodevu no pirmās dienas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Latvijas iedzīvotājiem par ārvalstī reģistrēta auto izmantošanu Latvijā turpmāk varētu būt jāmaksā nodeva jau no spēkrata pirmās izmantošanas dienas, intervijā Latvijas Radio raidījumam „Aktuālais temats” sacīja Satiksmes ministrijas (SM) Autosatiksmes departamenta vadītājs Tālivaldis Vectirāns.

Savs jāvārds šai idejai gan vēl ir jāsniedz valdībai, kam SM iecere būs jāvērtē. Tomēr Finanšu ministrija šo ieceri ir atbalstījusi.

Vectirāns paskaidroja, ka šobrīd nodeva ir jāmaksā, ja ar ārvalstīs reģistrētu auto pa Latviju brauc vairāk nekā 92 dienas. Taču daļa iedzīvotāju šo iespēju izmanto negodīgi, izmantojot Latvijas autoceļus un infrastruktūru, taču nemaksājot nodevu.

Tas, cik būs jāmaksā par ārvalstī reģistrēta auto izmantošanu, patlaban nav skaidrs. Taču zināms, ka cena būs atkarīga no dažādiem faktoriem, piemēram, no tā, cik ilgi mašīnu Latvijā izmantos – gadu, pusgadu, mēnesi vai dienu, kā arī no motora tilpuma.

Citu valstu pilsoņi, piemēram, tūristi Latvijā, atbilstoši starptautiskajām normām varēs iebraukt bez maksas. Savukārt uzturēšanās atļauju īpašniekiem nodeva būs jāmaksā.

Agrāk ar ārvalstīs reģistrētu Latvijā varēja braukt līdz trim gadiem, taču pēcāk šo laika posmu saīsināja līdz 92 dienām. Toreiz tika norādīts, ka arvien vairāk Latvijas iedzīvotāju mašīnu reģistrē Lietuvā vai Igaunijā, tādējādi ilgstoši izvairoties no ceļu nodokļa maksāšanas Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti