Piedāvā palielināt atbalstu pēc elektrības cenu pieauguma

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 4 mēnešiem.

Visticamāk, naudas summa, kas šogad paredzēta mazturīgo iedzīvotāju elektroenerģijas maksājumu kāpuma kompensēšanai, nebūs pietiekama. Par to pārliecināts labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS), kurš piedāvājis savu risinājumu, kā kompensēt gaidāmo elektroenerģijas cenu lēcienu.

Saskaņā ar ministra ieceri, valsts pašvaldībām varētu sniegt lielāku atbalstu dzīvokļu pabalsta nodrošināšanā. Tas gan paredz ievērojami lielākas summas piešķiršanu šīm vajadzībām.

„Mēs varētu līdzfinansēt pašvaldībai no valsts puses dzīvokļu pabalstus. Pašlaik tie ir 15%, bet mēs jau redzam, ka pie tā loka, kas pašvaldībām būs, kam būs jāpalīdz, šī summa ir par mazu. Būtu kā minimums nepieciešams 20% līdzfinansējums no valsts. Tad atbrīvotos arī pašvaldību līdzekļi, kurus mērķēt ne tikai trūcīgajiem, bet arī maznodrošinātajiem [...],” norāda Augulis. „3,8 miljoni ir paredzētais budžetā, bet tas, ko mēs redzam, ka 5-6 miljoni būs nepieciešami papildus klāt.”

Šo piedāvājumu Augulis tuvākajā laikā plāno pārrunāt gan ar Latvijas Pašvaldību savienības, gan Finanšu ministrijas vadību. Par avotiem, no kuriem būtu ņemama nauda pabalstu apjoma palielināšanai, pagaidām gan skaidrības nav.

Vēstīts, ka no 1.aprīļa, visticamāk, pieaugs elektrības cenas, kas daļai patērētājiem varētu sadārdzināties pat par 40%. Februāra sākumā premjere Laimdota Straujuma („Vienotība”) pieļāva, ka elektroenerģijas tirgus atvēršana varētu tikt atlikta uz nenoteiktu laiku, tomēr jau šonedēļ Straujuma atzina, ka neredz argumentus, lai atliktu tirgus atvēršanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti