Pētnieks: Krievijas mediji šķeļ Latvijas sabiedrību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 4 mēnešiem.

Krievijas mediji, piedāvājot dažādu skatījumu uz pagātni, Eiropas Savienību un citām aktualitātēm vai notikumiem, šķeļ Latvijas sabiedrību, jo piedāvā atšķirīgu un tendenciozu skatījumu vienā vai otrā jautājumā, intervijā Latvijas Radio raidījumam „Pēcpusdiena” saka Austrumeiropas politikas centra direktors Andis Kudors.

Viņš atgādina, ka, piemēram, novembra izskaņā notikušais Viļņas samits Krievijas medijos bija attēlots kariķēti. Kudors norādīja, ka Krievijas medijiem ir liela loma Baltijas valstu informatīvajā telpā.

Līdzīgu domu pauda arī Saeimas deputāte Daina Kazāka (Reformu partija). Viņa strādā Saeimas Cilvēktiesību komisijā, kas otrdien izskatīja Krievijas „maigās varas” izpausmes.

Kazāka uzsvēra, ka mediji ir veids, kā Krievija var realizēt savu varu Latvijā un Baltijas valstīs. Viņasprāt, tā ir jāmazina, jo sekmē kādas ārvalsts pārlieku lielu ietekmi Latvijā. Kazāka norādīja, ka Latvijā raidošajiem medijiem vairāk vajadzētu raidīt Eiropas un Latvijas filmas un raidījumus, kuros skatāmas un vērojamas Rietumu vērtības.

Deputāte prognozēja, ka Krievijas „maigās varas” izpausmes vēl tikai pieaugs.

Par Krievijas „maigās varas” izpausmēm jau agrāk ir runājuši gan politiķi, gan pētnieki ne tikai Latvijā, bet arī citās valstīs. Par „maigo varu” parasti apzīmē Krievijas varu, ko tā realizē caur medijiem, kultūru, ekonomiku un citām sfērām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti