Pērn naturalizācijas kārtībā Latvijas pilsonībā uzņemtas 2467 personas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 4 mēnešiem.

Naturalizācijas kārtībā pērn Latvijas pilsonībā uzņemtas 2467 personas, kas ir par aptuveni 5 procentiem vairāk nekā gadu iepriekš, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) apkopotā statistika.


Kopumā gada laikā PMLP nodaļās naturalizācijas iesniegumu iesniegusi 2771 persona. Lielākā interese par Latvijas pilsonības iegūšanu ir novērojama Rīgā, kur saņemta vairāk nekā puse jeb 1726 no visiem iesniegumiem, savukārt ārpus Rīgas par naturalizācijas procesu lielāka interese ir bijusi Liepājā (218), Daugavpilī (174), Jelgavā (158) un Jūrmalā (83). No lielajām Latvijas pilsētām viszemākā nepilsoņu aktivitāte ir novērojama Alūksnē un Valkā, kur pērn nav saņemts neviens naturalizācijas pieteikums.

Kā norāda PMLP Naturalizācijas pārvaldes vadītājs Igors Gorbunovs, naturalizācijas tempi pēdējo piecu gadu laikā Latvijā ir nemainīgi un nav ne krasu iesniegumu skaita kāpumu, nedz arī kritumu. Pērn pilsonības pretendentiem nedaudz ir sarucis naturalizācijas procesa ilgums, kas izskaidrojams gan ar veiktajiem uzlabojumiem dokumentu pieņemšanas un izskatīšanas procesā, gan arī ar to, ka nedaudz uzlabojušās Latvijas pilsonības pretendentu zināšanas un sagatavotība eksāmeniem, tādēļ retāk ir bijusi nepieciešamība atkārtoti kārtot pārbaudījumus.

Kopumā kopš 1995.gada, kad Latvijā tika uzsākta nepilsoņu naturalizācija, Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā ir uzņemtas 137 673 personas, tai skaitā 14 046 nepilngadīgi bērni.

Lai kļūtu par Latvijas pilsoni naturalizācijas kārtībā, personai ir jāvēršas jebkurā PMLP teritoriālajā nodaļā neatkarīgi no savas dzīvesvietas. Latvijas pilsonībā tiek uzņemtas personas, kas apliecinājušas savu latviešu valodas prasmi, kā arī sekmīgi nokārtojušas Satversmes pamatnoteikumu, valsts himnas teksta un Latvijas vēstures zināšanu pārbaudi.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti