Pērn Krievijas izlūki pievērsās Latvijas kontrabandistiem un sadarbībai ar diasporu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Pērn ārvalstu specdienesti sākuši vairāk interesēties par gaidāmo Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības (ES) Padomē, ka arī organizēt sadarbību ar diasporas organizācijām un aktīvistiem dažādos Latvijas reģionos, bet Krievijas specdienesti īpašu interesi izrādīja par kontrabandā iesaistītajiem Latvijas iedzīvotājiem un izvērsa Latviju nomelnojošas kampaņas medijos, liecina Drošības policijas (DP) pārskats par 2013.gadu.

Drošības policija ir konstatējusi, ka pērn ārvalstu specdienestu uzmanība galvenokārt bija pievērsta politiskajiem un ekonomiskajiem procesiem Latvijā. Tāpat kā iepriekš ārvalstu specdienestu interešu lokā bija jautājumi, kas saistīti ar Latvijas iekšpolitiskajiem procesiem, dalību ES un NATO.

Dokumenti

Drošības Policijas 2013.gada pārskats

Lejuplādēt

1.89 MB

Vienlaikus 2013.gadā ārvalstu specdienestu darbībā iezīmējās jaunas tendences – tika konstatēta pieaugoša ārvalstu specdienestu interese par gaidāmo Latvijas prezidentūru ES Padomē un attiecīgo valstu ekonomisko interešu aizsardzību Latvijā.

Nozīmīgs ārvalstu specdienestu darbības virziens bija arī sadarbības organizēšana ar diasporas organizācijām un aktīvistiem dažādos Latvijas reģionos. Līdzīgi kā iepriekšējos gados arī 2013.gadā visaktīvāk izlūkošanas darbības pret Latvijas interesēm izvērsa Krievijas specdienesti.

Krievijas specdienesti turpināja izrādīt operatīvo interesi par Latvijas iedzīvotājiem, kuri dažādu iemeslu dēļ regulāri apmeklē šo valsti. Īpašu interesi izraisīja personas, kuras iesaistītas akcīzes preču kontrabandā. Ar kontrabandu saistītie Latvijas iedzīvotāji ir viegli ietekmējami un šantažējami, tāpēc šīs personas ir piemērotas kandidatūras vervēšanai, tātad Krievijas specdienestus interesējošas informācijas iegūšanai.

2013.gadā arī bija vērojama tendence dažādos informatīvajos resursos organizēt Latvijas diskreditēšanas kampaņas, turpinot aizsākto retoriku par mūsu valstī it kā notiekošo “nacisma atdzimšanu” un “ekonomikas katastrofālo stāvokli”. Ir pamats uzskatīt, ka šajos informatīvajos pasākumos ir iesaistīti arī Krievijas specdienesti.

DP prognozē, ka 2014.gadā ārvalstu specdienestu aktivitāte Latvijā, visticamāk, pieaugs. To veicinās gan ārvalstu specdienestu interese par Eiropas Parlamenta un Saeimas vēlēšanām, gan Latvijas prezidentūra ES Padomē.

Eiropas Parlamenta un Saeimas vēlēšanas, Latvijas prezidentūra ES Padomē, saspīlējums Krievijas un Rietumu attiecībās palielina risku, ka 2014.gadā varētu pastiprināties Latvijas diskreditācijas pasākumi informatīvajā telpā. Paredzams, ka ar ārvalstu varas iestādēm (t.sk. specdienestiem) saistīti plašsaziņas līdzekļi centīsies ietekmēt Latvijas vēlētāju izvēli, paužot nekritisku atbalstu šīm valstīm izdevīgiem politiskajiem spēkiem un, nomelnojot politiskos spēkus, kas šīm valstīm ir nevēlami, paredz DP.

Paredzams, ka ārvalstu specdienesti turpinās izmantot tautiešu organizācijas savu ģeopolitisko interešu realizēšanai Latvijā. Akcīzes preču kontrabandas organizēšanā iesaistītie Latvijas iedzīvotāji arī 2014.gadā būs Krievijas specdienestu uzmanības lokā un tiks izmantoti informācijas iegūšanai. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti