Pērn iesaldēta noziedzīgi iegūta nauda 36 miljonu eiro apmērā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 4 mēnešiem.

Kā noziedzīgi iegūta 2016. gadā iesaldēta 36 miljonu eiro liela naudas summa, ziņo Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienests. Salīdzinājumā ar 2015. gadu iesaldēts par 15 miljoniem eiro vairāk. 

Lemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu dienests 2016. gadā nosūtītījis 231 materiālu dažādām tiesību aizsardzības iestādēm. Atzīmēts, ka vairāk nekā pusē gadījumu šī uzdevuma izpilde biju sarežģīta, jo noziedzīgi iegūtie līdzekļi bijuši sajaukti ar legāli iegūtajiem līdzekļiem.

Atklāti seši liela apmēra Eiropas Savienības fondu izkrāpšanas gadījumi, par kuriem informācija nosūtīta izskatīšanai Valsts policijai.

Savukārt par ļaunprātīgu izvairīšanos no nodokļu nomaksas Finanšu policijas pārvaldei tika nosūtīti 55 materiāli. No tiem 44 gadījumos izdevās atrast un iesaldēt finanšu līdzekļus, kuri tika izmantoti dažādās pievienotā vērtības nodokļa shēmās.

Par gandrīz 50 miljonu vērtu naudas līdzekļu legalizēšanas izmeklēšanu no Ukrainas valsts budžeta caur Latvijas komercbankām pērn ziņojis arī LTV raidījums “De facto”.  Aizdomās turamie nav atrasti, bet nauda esot konfiscēta par labu Latvijas valstij, tāpēc ieskaitīta valsts budžetā. Lielākā daļa naudas nākusi no “PrivatBank” kontiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti