Pērn iedzīvotāju skaits audzis vien Pierīgā, Priekuļos un Ozolniekos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Pērn iedzīvotāju skaits Latvijā ir palielinājies vien Pierīgā, kā arī Priekuļos un Ozolniekos, vēsta Centrālā statistikas pārvalde (CSP).

Aplēsts, ka iedzīvotāju skaits audzis 16 Latvijas novados, no kuriem 14 bija Pierīgā un tikai divi ārpus tās. Šī nav pirmā gada tendence – aizpērn iedzīvotāju skaits pieauga 12 novados, un tie visi atradās Pierīgā.

"Jaunākie iedzīvotāju skaita novērtējuma dati parādījuši divas iezīmes. Latvijā palielinās novadu skaits, kuros ir pozitīvs dabiskais pieaugums. Atsevišķos novados ir labs dzimstības rādītājs - tuvu 15 vai pat vairāk mazuļu uz 1 000 iedzīvotāju," secina CSP priekšniece Aija Žīgure.

"Tajā pašā laikā lielākajā daļā Latvijas un it sevišķi pierobežas novados iedzīvotāju skaits arvien turpina samazināties, visstraujāk izmirst novadi Latgales reģionā”.

Aprēķināts, ka vislielākais iedzīvotāju skaita pieaugums bijis Mārupē - par 6,2%, Garkalnē par 3,1%, Carnikavā par 2,5%, Ādažos par 2%. Mazāks kā 2% iedzīvotāju skaita pieaugums pieredzēts Babītē, Ikšķilē, Stopiņos, Ķekavā un Ozolniekos.

Pārvalde norāda, ka abos novados ārpus Pierīgas iedzīvotāju skaits audzis iekšējās migrācijas dēļ – Priekuļu novadā galvenokārt cilvēki iebraukuši no Cēsīm, savukārt Ozolniekos no Rīgas.

Pozitīvs iedzīvotāju skaita pieaugums bija arī Salaspils, Olaines, Engures, Siguldas, Sējas un Saulkrastu novadā.

17 novados, kas ir par sešiem novadiem vairāk nekā 2014. gadā, imigrējušo iedzīvotāju skaits pārsniedza emigrējušo skaitu - no 13 cilvēkiem Krustpils līdz 861 Mārupes novadā. Bez minētajiem novadiem vislielākais imigrējušo pārsvars pār emigrējušajiem jeb migrācijas saldo bija novados, kuros bija arī lielākais iedzīvotāju skaita pieaugums: Garkalnes, Carnikavas, Salaspils, Ādažu, Ķekavas, Stopiņu, Babītes, Ikšķiles, Olaines, Ozolnieku, Engures, Saulkrastu un Sējas novadā. Pozitīvs migrācijas saldo bija arī Priekuļu un Baldones novadā.

2015. gadā 14 novados dzimušo skaits pārsniedza mirušo skaitu - Mārupes, Ķekavas, Ādažu, Garkalnes, Babītes, Stopiņu, Ikšķiles, Salas, Krimuldas, Siguldas, Salaspils, Inčukalna, Carnikavas un Ozolnieku novadā.

Pagājušajā gadā 51% no visiem Latvijas novadiem piedzimuši 10 vai vairāk jaundzimušo uz 1 000 iedzīvotāju. Vislielākā dzimstība bija Pierīgas reģiona Mārupes, Ķekavas, Jaunpils, Ādažu un Babītes novadā, kā arī Zemgales reģiona Ozolnieku novadā un Kurzemes reģiona Ventspils novadā. Viszemākā dzimstība bija Vidzemes reģiona Strenču novadā, Zemgales reģiona Aknīstes novadā, kā arī Latgales reģiona Kārsavas novadā.

Augstākā mirstība bija Zemgales reģiona Krustpils novadā, Vidzemes reģiona Jaunpiebalgas, Lubānas un Varakļānu novadā, Kurzemes reģiona Mērsraga, Vaiņodes un Skrundas novadā. Visvairāk novadu ar augstu mirstības rādītāju pērn bija Latgales reģionā - Baltinavas, Ilūkstes, Viļakas, Zilupes, Balvu un Daugavpils novadi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti