Ārpus Rīgas

''Talsu vēstis'' žurnāliste Mārīte Jankeleviča par auditoriem

Ārpus Rīgas

Avīzes "Zemgales Ziņas" galvenā redaktore par Lauksaimniecības fakultātes 155. jubileju

Pensionāre piemājas dārza audzē kaņepes, policija ierosina krimināllietu

Pensionāre piemājas dārzā audzē kaņepes; policija ierosina krimināllietu

Pensionārei Dzidrai Bruzgulei no Viļānu novada Dekšāres pagasta gadu no gada dārzā aug kaņepes, taču šogad to dēļ ierosināta krimināllieta. Augusta beigās policijas darbinieki atbraukuši un uz aizdomu pamata, ka augi satur narkotiskās vielas, visas kaņepes konfiscēja, lai veiktu ekspertīzi. Pensionāre ir neizpratnē, vai policija bija tiesīga uz aizdomu pamata izpostīt visu viņas izaudzēto īpašumu un vai kāds viņai segs zaudējumus.

Dzidrai Bruzgulei ir 72 gadi. Garām viņas mājām iet lauku ceļš, pie ceļa nelielajā piemājas dārzā un vietām arī pagalmā auga kaņepes, tās Dzidras dārzā bijušas jau no laika gala. Šogad, pateicoties siltajai vasarai, tās bija saaugušas īpaši lielas. Līdz šim kaņepes nav sagādājušas problēmas un nav šķitušas nevienam aizdomīgas. Taču šovasar 27.augustā pie sievietes mājās ieradās Valsts policija no Rēzeknes iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas. Dzidras piemājas dārzā esošās kaņepes policijai pēc vizuālās apskates radīja aizdomas, ka, iespējams, augi satur narkotiskās vielas.

“Es te pa dārzu strādāju, piebrauc karavāna, divi busiņi un vieglā policijas mašīna, satrūkos, kas noticies. Man saka, krimināllieta ierosināta, jūs kaņepes audzējat,” stāsta Dzidra Bruzgule.

Augi tika nogriezti, kopskaitā 363 gabali, kā secināja policija, ar marihuānai raksturīgu smaržu, tie sapakoti 17 papīra maisos, lai vestu uz ekspertīzi. Kundze ir neizpratnē, kādēļ bija jāizposta viss viņas izaudzētais:

“Es saku, ņemiet analīzes no viena stūra, no otra, ja jau būs marihuāna, raujiet nost visu un lieciet mani cietumā. Nē, viņiem jārauj viss, kas tās sargās. Es saku, ja jau es viņas neizpīpēju vai neatdevu, lai stāv, ja jau viņas būs atzīmētas.”

Latvijas Industriālo kaņepju asociācijas valdes priekšsēdētājs Guntis Vilnītis, zinot situāciju, uzskata, ka policija rīkojusies bezatbildīgi. Kaņepes, kas satur narkotiskās vielas, uz lauka parasti neaudzē.

“Ja kāds nākošais policijas institūciju darbinieki iedomājas, ka laukā atradīs ‘cannabis indica’, kas satur narkotiskās vielas, varbūt var atrast, taču nekad audzējot laukā nedabūs nekādu narkotisko vielu, vienkārši viņas neizaugs. Ļoti nepatīkami esam pārsteigti, ka šādas rīcības rezultātā ir notikusi šāda patvaļa, kas ir radījusi zaudējumus konkrētam cilvēkam,” atzīst Latvijas Industriālo kaņepju asociācijas valdes priekšsēdētājs Guntis Vilnītis.

Valsts policijā apliecina, ka krimināllieta pret Dzidru Bruzguli ir izbeigta. Ekspertīze parādīja, ka kaņepes nesatur narkotiskās vielas. Tagad Dzidras kundzei ir iespēja braukt pakaļ konfiscētajām kaņepēm.

“Persona tika informēta, ka tika pieņemts lēmums izbeigt kriminālprocesu un personai tiks atgriezti atpakaļ konfiscētie augi,” stāsta Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ksenija Belova.

Tomēr kaņepes maisos, visticamāk, nebūs vairs lietojamas.

“Varbūt viņi domā, ka būs lietojama tā produkcija, taču maisos zaļu salika, viņa būs tur sapuvusi,” norāda Dzidra.

Arī citiem Viļānu novada Dekšāres pagastā dārzos aug kaņepes, cilvēki nezina, kā rīkoties, lai nebūtu problēmu ar policiju, līdzīgi kā Dzidrai Bruzgulei.

“Šajā konkrētajā situācijā cilvēks nevarēja uzrādīt nekādus dokumentus, kas varētu apliecināt sēklu izcelsmi. - Ja tas ir nelielos apjomos, kam ir jābūt - sēklu paciņai? Jebkurā gadījumā, jā, jo vairāk būs pierādījumu, ka tā persona iegādājusies sertificētas sēklas, kas ir kaņepes. Taču tāpat, ja persona audzē kaņepes, uzrāda dokumentus, taču policijai ir aizdomas, tad narkotiskās vielas tikai ekspertīze var noteikt, līdz ar to augi ir jākonfiscē,” telefonsarunā skaidro Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ksenija Belova.

Dzidra vēlas, lai viņai tiktu atlīdzināti zaudējumi par izpostītajām kaņepēm. Sieviete kaņepju sēklas lieto uzturā, tās samaļ, pievieno pie sviesta vai samaltajai masai lej klāt eļļu un smērē uz maizes. Dzidra ir satraukta un aizvainota par radušos situāciju. Dienā, kad bija ieradusies policija, kundzei palika slikti un bija nepieciešamība izsaukt mediķus.

33 komentāri
John Johnson
Šeit mēs labi varam redzēt kāpēc valdība cīnās ar kaņepēm https://www.youtube.com/watch?v=Tr3ajNRi7CA
Normunds Siliņš
Izlasiju rakstu,tā smējos !!!Kādi idioti strādā policijā!!!
Zigfrida Kalatrida
O-banaaaaa ! VALSTE ar narkotiku lietaam V peredi planeti vsei ! A Kanaadaa kaadas dienas atpakalj ash veikalos oficiali ielika :) .... Par Holandi utml. nerunaajot. Bet nu mumseejie LIIMENII - pats galvenais spraagonis nav ordenjus daliijis va vismaz positivi izteicies ?
Zigfrida Kalatrida
O-bana ! Komenti normaalie . ........... Un shitie pashi polichi, jeegu paardzeerushi, cilveekus brauc nost, no spirta lietu meistariem % njem ... utt. utml. - a PARAADIIT, ka kaut ko DARA, ta vajag !!!!!!!! Izdzimtenju padariishana zied un smarzho .
Zigfrida Kalatrida
... nepieminot to, ka taam kenjepeem ir - kaa to pareizi pateikt - pasugas vai .... - un man arii viena kaut kaada uz metriem pusotriem uzauga - atdziistos un padodos - smarzho interesanti - veel daarza malaa ir ( orgaani var atnaakt, savaakt un no...ko vinji tur dara ) - es "s povinnoj" ceriibaa, ka nevajaas un bildi tiiklos neliks . ....
Zane Ritere
Varētu lasīt kā anekdoti par dumjajiem policistiem.. Bet cilvēkam ir izpostīts dārzs, sabeigti nervi. Visskumjākais, ka neseko nekāda jēdzīga atvainošanās un savu kļūdu atzīšana, tiešām, kaut vai kaņepju sviesta nopirkšana Dzidrai. Vēl meklē kaut kādus attaisnojumus savai muļķībai. Ja tadas, ka Ksenija Belova ir daudz, tad ir traki.
Oskars Junkars
Nebūtu par ļaunun policistiem ar šaurajām pierītēmn sarīkot amācības, kā piešūt atpakaļ nogrieztās kaņepes, un lai darbojas. Ja nesanāk, tad lai bez materiālajiem zaudējumiem apmaksā arī vērā ņemamu morālo kaitējumu, citādi no līdzīgiem recidīviem neizbēgt.
Anita Ozola
Kārtējo reizi policija pierāda savu "kompetenci". Policijai obligāti ir jāsamaksā par pensionārei nodarītajiem zaudējumiem. Veikalā kaņepju sviesta bundžiņa maksā ļoti dārgi!
Gunārs Rudolfs Rullis/miilss paldies !
Mūsu senčiem... katrā mājā gandrīz bij ...tik nebij idiotu...ne ķērāju...Toties bij kaņepju sviests auklas u.c. saimniecībā vajadzīgs...Ne kaņepēs vaina bet cilvēku uztverē...mītos politikāņu ar izpalīdzīgiem ,,sargsuņiem''...Tauta prata ārstēt daudzko ar kaņepēm...pat vēzi ( sēnīti)...u.c. Slepkavas farmkolōgi savu vainu uzveļ ,,narkomāniem'' ...u.t.t. Lielrūpnieki vajā tautu lai tā nedoomātu kurš īsteni sodāms !!!
Artūrs Savickis
Ārstēt vēzi (vai tomēr sēnīti - nav gluži viens un tas pats, ne?) ar kaņepēm? Varbūt vajag mazāk tās kaņepes pīpēt, pirms tādas muļķības runāt?
Anonīms lietotājs 17738
Jaa , no vecam tantem polici nebaidas un uz neko citu vini nav spejigi . Kauns .
Ruta Melhere
Manā dārzā arī divas kaņepes pašas iesējas un aug.Drošības pēc kosultējos ar policiju un teica,ka tādas var audzēt.Šīs kaņepes atvaira daudzus kaitīgus kukaiņus arī ērces.Bet pirms divām dienām, naktī Jelgavas internātskolas pusaudži naktī ielīda dārzā un nogrieza lielo kaņepi.Žēl, jo putniņiem ļoti garšo sēklas.Bet ar kaimiņieni smējāmies,ka viņi līdz rītam laikam vārīja un dzēra tēju ,bet kaifu nesagaidīja.
Livija Veise
Varētu kāds advokāts pieteikties tantītei palīdzēt /droši nav naudas ko maksāt/ iztiesāt zaudējumus no policijas. Tas būtu cēls solis.
Sandra Gulbinska
Te ir redzama un dzirdama neprofesionāla darbība no policijas (Rēzeknes) puses.. UN atbilde Ksenijai Belovai: SKAN TE: “Ja kāds nākošais policijas institūciju darbinieki iedomājas, ka laukā atradīs ‘cannabis indica’, kas satur narkotiskās vielas, varbūt var atrast, taču nekad audzējot laukā nedabūs nekādu narkotisko vielu, vienkārši viņas neizaugs. Ļoti nepatīkami esam pārsteigti, ka šādas rīcības rezultātā ir notikusi šāda patvaļa, kas ir radījusi zaudējumus konkrētam cilvēkam,” atzīst Latvijas Industriālo kaņepju asociācijas valdes priekšsēdētājs Guntis Vilnītis. ES NO SIRDS LŪDZU PIEDOŠANU mūsu valsts pensionārei, māmuļai, kas ar savu čaklumu, dzīves pieredzi mēģina laukos izdzīvot, LŪDZU piedošanu par zaļknābju izdarībām!!! Piedodiet, emocijas jau plūst pāri ''manai krūkai''!!! Raudāt gribās un spēka pietrūkst!!! IDIOTI!!! Viens vārds, vairāk man nav ko teikt!!!
Anonīms lietotājs 17897
Bļēē.. tie menti tak ir īsti idioti!!! Idioti un nekas vairāk. Ja viņi nezin , kā pareizi uzaudzēt kaņepi, lai tā būtu narkotiska, tad viņi visi ir lohi!!! :)))) Bet par sirmās kundzes dārziņu gan... Lai atbrauc un sastāda tagad un kompensē zaudējumus, ko nodarījuši. Ja ne, tauta viņi ir un paliks meņtaras. Bet ja rīkosies godam un sastādīs un Paši atvedīs visu, tad tas būs godam. Un jā.., lai izdevumus sedz paši no savām kabatām, nevis no nodokļu maksātāju maciņiem.. Lošaras... :))
Egils Dālmanis
Godīgi būtu ,ka tie stulbie policisti aizietu uz tirgu un nopirktu tantukam kādus pāris kilogrammus kaņepu sviesta, lai kompensētu pāridarījumu un atbrīvotu cilvēku no pūlēm tās malt. Pats esmu bērnībā malis tās kaņepes ne reizi vien un zinu cik tas ir grūti , jo jāmaļ ir reizes 25 - 30, kamēr izveidojas smuka massa.
Aivars Smirnovs
Visā pausaulē legalizē marihuānu, bet šeit paranojā pensionārus par kaņepes audzēšanu tramda.... Aijj... nu tāda kā atpalicība
Anonīms lietotājs 17838
ak vai, kādi stulbeņi!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti