4. studija

Vai uz rekonstruētā Salu tilta veidojas jaunas bedres?

4. studija

Smalkā Rīgas centra namā ļaudis strīdas, kā samaksāt par apkuri!

Marijas kundze ir sašutusi - kaimiņi, uzņēmums "Cido grupa", nekopj savu mājas pusi!

Pensionāre Marija sašutusi – kaimiņi «Cido grupa» nekopj savu mājas pusi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 3 mēnešiem.

Rīgā, Mangaļos, kādas dzīvojamās ēkas divu līdzīpašnieku domstarpības ilgst jau 25 gadus. Daļa ēkas pieder privātpersonai Marijai Pālei, otra daļa – juridiskai personai “Cido Group”.  Pensionāre par savu īpašumu rūpējas, bet uzņēmumam nekādas intereses par ēku nav.

Marijas kundze 1913. gadā celtajā namā Ādažu ielā, kurā ulmaņlaikos bijusi Francijas vēstnieka rezidence, dzīvo jau kopš padomju laikiem, kad viņai kaimiņos mitinājušies 2. pasaules kara veterāni. Tolaik kaimiņu dzīvoklis bijis sakopts un kārtība valdījusi arī pagalmā.

Neilgi pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas dzīvokli iegādājies uzņēmums “Cido grupa”, kas atrodas turpat aiz žoga, tostarp arī “Mangaļu” minerālūdens dziļurbumi atrodas teju vai rokas stiepiena attālumā.

Un visu šo 25 gadu laikā, kopš puse mājas pieder “Cido”, viņu īpašums pamests novārtā.

“Jaunie kaimiņi mums nerādījās no 1995. gada līdz 2013. gadam, kad es griezos Rīgas domē, un dome un arī “Cido” mani izvirzīja par mājas apsaimniekotāju. Es izlasīju visas instrukcijas, kas man būtu jādara un, apņēmības pilna, ķēros pie darba. Sastādīju plānu, izsaucu būvinženieri, kas sastādīja […] detalizētu plānu, kas šai mājai ir jādara, kādu remontu, kādas komunikācijas, kas jāmaina. Attiecīgi šos dokumentus iesniedzu arī “Cido”. […] Un “Cido” saka – mūs tas neinteresē, mums nav tādu līdzekļu, mums nekādu plānu ne uz māju, ne uz zemi nav,” stāstīja Marija.

Sekas otra ēkas līdzīpašnieka bezdarbībai ir acīmredzamas – pagrabā, kur agrāk bijusi iekārtota virtuve un vannasistaba, šobrīd valda postaža. Īpaši nolaistā stāvoklī ir arī pagrabstāvā esošā garāža, kuras ieeja aizdarīta pavirši, un lietus un sniega ūdeņi regulāri saplūst pagrabā un mitrums pa nesošo sienu, kas ir abu kaimiņu robežsiena, kāpj uz augšu un bojā arī Marijas kundzes īpašumā esošo dzīvokli.

SIA “Cido Grupa” pārstāve  Inese Lielpinka raidījumam gan apgalvoja - “SIA “Cido Grupa” piederošo nekustamā īpašuma daļu Rīgā, Ādažu ielā 1a, apsaimniekojam atbilstoši likumā noteiktajām prasībām, lai arī patlaban aktīvi to neizmantojam un gala lēmums par īpašuma tālāko ekspluatāciju nav pieņemts”.

“Vasarā veicam visas īpašumam pieguļošās teritorijas zālāja pļaušanu, rudens sezonā – lapu savākšanu, vismaz reizi gadā nodrošinām visas mājas jumta notekūdeņu cauruļu tīrīšanu. Pēc nepieciešamības veicam arī dažādus nelielus remontdarbus, piemēram, žoga labošanu, cauruļu siltināšanu un tamlīdzīgi. Tāpat gadu gaitā esam veikuši arī dažādus ēkas uzlabojumus, piemēram, ierīkojuši kanalizāciju, uzstādījuši žogu. Patlaban ir panākta vienošanās ar ēkas otru īpašnieci par jumta seguma nomaiņu,” informēja uzņēmuma pārstāve.

Marijas kundze gan apgalvoja, ka nekādas vienošanās ar kaimiņiem attiecībā uz jumtu neesot – nedz rakstiskas, nedz arī mutiskas, un vispār vēstulē minētais neatbilstot patiesībai.

“Vienu reizi notīrīja viņi jumtu, vārtiņi joprojām nav sataisīti, kā viņi solīja, un vienu reizi pa visiem 25 gadiem iztīrīja teritorijā lapas. Pārējais viss balstās uz pensionāres – maniem pleciem.  [..] Tad lai risina – vai nu lai pērk mūsu daļu vai pārdod savu daļu, bet vērtība īpašumam ir zem katras kritikas,” sacīja Marija.

Vienīgais iemesls, kādēļ “Cido Grupa” iegādājusies pusi mājas ar tai pieguļošo zemi un varētu būt ieinteresēta nopirkt arī otru pusi un kļūt par vienīgajiem tās īpašniekiem, ir – šī teritorija ir vienīgais uzņēmumam nepiederošais zemes pleķītis starp Ādažu, Carnikavas, Ostas un Ezera ielām un, nopērkot to, “Cido” piederētu viss kvartāls.

SIA “Cido grupa” Baltijas ražošanas un loģistikas direktors Paulis Dālbergs atzina, ka uzņēmums saņēmis kundzes piedāvājumu un izskatīs to tuvākajā valdes sēdē.

“Tas gan paņem laiku, mums ir ārzemju akcionāri, bet mēs noteikti izskatīsim šo piedāvājumu. Tas piedāvājums gan no pirmā acu uzmetiena nebija pārāk vilinošs, teiksim tā – nopirktu jūsu pusi par vienu eiro vai savu pārdotu par simts, kaut kā tā. Bet jebkurā gadījumā mēs to izskatīsim,” sacīja Dālbergs.

Pērn rudenī pēc Marijas kundzes aicinājuma ēku apsekojuši arī būvvaldes pārstāvji. Nekādus būtiskus defektus, nesošo konstrukciju defektus nekonstatēja, tāpat arī nekonstatēja nestspējas zudumus. Vienīgais, kas ievērots - prasītos pēc remontdarbiem, bet tie nebūtu jāsaskaņo būvvaldē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti