Pedagogu arodbiedrības lūdz prezidentu neizsludināt «lojalitātes grozījumus»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) un Latvijas Izglītības vadītāju asociācija (LIVA) aicina Valsts prezidentu Raimondu Vējoni neizsludināt tā dēvētos “lojalitātes grozījumus”, kas ļaus atlaist nelojālus pedagogus. Arodbiedrības uzskata, ka šīs normas ar nozari nav izdiskutētas un nav saprotamas.

Arodbiedrības uzskata, ka izglītības iestādē jāstrādā Latvijai lojāliem pedagogiem, taču likuma izmaiņām ir jānotiek saskaņā ar normatīvo aktu kārtību – ministriju piedāvātos grozījumus izskata valdībā, sociālie partneri sniedz atzinumu, un tad tos iesniedz Saeimā. 

Savukārt “lojalitātes grozījumi” izskatīti steidzamības kārtā 2017.gada budžeta paketē.

Arodbiedrības norāda, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nepamatoti pievienojusi “lojalitātes grozījumus” budžeta paketei, jo grozījumi nav saistīti ar valsts budžeta finansējuma piešķiršanu 2017.gadā, ko apliecina likumprojekta anotācijā norādītā informācija.

Saskaņā ar arodbiedrību un IZM vienošanos, ministrija iepazīstina ar izstrādātajiem projektiem pirms to tālākas virzīšanas. Diemžēl diskusiju par šiem grozījumiem nebija ne ar LIZDA, ne LIVA, norāda organizācijas.

Pieņemtie “Grozījumi Izglītības likumā” satur tiesību normas, kas nozarē strādājošo vidū ir nesaprotamas un iepriekš neizdiskutētas. Ikvienam pedagogam ir svarīgi saprast un zināt savas tiesības, kā arī nešaubīgi apzināties robežu, kad Izglītības likuma uzliktie pienākumi tiek pildīti Latvijai nelojālā veidā. Likumdevējs nav sniedzis definīciju, kas ir lojāls un kas ir nelojāls pedagogs, norāda arodbiedrības.

LIZDA un LIVA uzskata, ka kopumā ministrijas virzītie grozījumi šādā veidā liecina par ministrijas neizpratni par profesionālu un konstruktīvu sociālo dialogu demokrātiskā valstī un, pats būtiskākais, – par neuzticēšanos saviem pedagogiem, viņu profesionalitātei, godprātīgumam, lojalitātei Latvijas Republikai un tās Satversmei.

Jau vēstīts, ka Saeima trešdien, 23.novembrī, pēc vairāk nekā stundu garām debatēm tomēr galīgajā lasījumā atbalstīja izmaiņas Izglītības likumā, kas paredz sabiedrībā daudz apspriestos "lojalitātes grozījumus", kuri ļauj atlaist nelojālus skolotājus.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti