Panorāma

VVD: Uzņēmumam nebija piesārņojošās darbības atļaujas

Panorāma

Panorāma

LIZDA pieļauj streika procedūras atsākšanu

Pedagogu arodbiedrība pieļauj streika procedūras atsākšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Reaģējot uz apstiprināto valsts budžetu, kurā pieaugums pedagogu algām nav skaidri iezīmēts, bet atkarīgs no skolu tīkla optimizācijas, pedagogu arodbiedrība neizslēdz streika rīkošanu. Tas pašlaik tiek pieļauts kā viens no turpmākajiem Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) rīcības scenārijiem. Tikmēr izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša ("Jaunā Vienotība") norādīja, ka šim gadam algu palielināšanai naudas pietiek, tāpēc nesaskata pamatojumu streika rīkošanai.

Trešdien, 8. februārī, rīta pusē no visas Latvijas uz izsludināto ārkārtas sēdi LIZDA ieradušies reģionālo arodorganizāciju pārstāvji. LIZDA pārstāvju uzdevums – vienoties par tālākajiem rīcības scenārijiem. Arodbiedrības valde uzskata, ka valdība nav izpildījusi savu streika vienošanās daļu – streika prasību izpildei finansējums nav iezīmēts.

"Arodbiedrība arī nepiekritīs šai pretnostatīšanai, ka algu paaugstinājums iespējams tikai pie tā, ka skolu tīklu optimizē, jo tas ir ļoti neprognozējami un to pedagogs nevar ietekmēt, vai pašvaldība piekritīs, vai viņa pieņems lēmumu, vai nacionālā līmenī varēs vienoties ar pašvaldībām par šiem noteiktajiem kritērijiem," sacīja LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Tikmēr izglītības un zinātnes ministre Čakša, kura pašlaik ir darba vizītē ārpus Latvijas, uzskata, ka šobrīd nav pamata streikam. Šogad pedagogu algu pieaugumam līdzekļi esot, galvenā diskusija esot par nākamo periodu.

"Protams, LIZDA iebildums, ka skolotājs nav atbildīgs par skolu tīklu, ir pieņemams, un tas nav domāts šobrīd, ka tas ir jādara skolotājiem. Absolūti nē, tas ir darbs kopā ar pašvaldībām, jo pašvaldība ir skolu īpašnieks un skolu tīkla turētājs.

Es saprotu tās iekšējās bažas, bet tie soļi, kas mums ir jāveic, mums ir jāvirzās uz sakārtotu sistēmu," norādīja ministre.

Čakša atzīmēja, ka skolu tīkla optimizēšanas plānā tiks iesaistīts arī pašvaldību lietu ministrs un pašvaldības, lai kopā ar Izglītības ministrijas pārstāvjiem izveidotu labāko iespējamo variantu – izlemt, kuras skolas slēgt, kuras atstāt un reformēt.

Diskusijās piedalās arī Latvijas Pašvaldību savienība (LPS), kas cer tuvāko mēnešu laikā nonākt pie secinājumiem. Skolu tīkls tiks likts uz kartes un vērtēti labākie risinājumi. Tajā skaitā analizējot ceļu tīklu, ceļā pavadīto laiku. Taču LPS vienlaikus norādīja, ka pašlaik nav aprēķinu, lai pateiktu, cik lieli būs finansiālie ieguvumi un vai ar tiem pietiks algu celšanai.

"Arī tās ir izmaksas, jāpērk jauni autobusi, [jāorganizē] papildu pārvadājumi. Tādam līdzsvaram jābūt. Un tāpēc mēs arī veidosim to kartējumu, tāpēc katru vietu skatīsimies un arī demogrāfijas tendences," skaidroja LPS pārstāve Ināra Dundure.

Tikmēr LIZDA norādīja, ka nesamierināsies ar solījumu nepildīšanu. Lēmums par arodbiedrības turpmāko rīcību tiks pieņemts nākamnedēļ pēc politiķu uzklausīšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti