Panorāma

RD asas diskusijas par aizliegto vienošanos

Panorāma

Kādi ir riski M.Kučinska pieteikto reformu izpildei?

Sola par legionelozi informēt ātrāk

Pēc zīdaiņa saslimšanas ar leģionāru slimību infektologi sola ātrāk informēt namu apsaimniekotāju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Slimību profilakses un kontroles centrs maina kārtību, kā nama apsaimniekotājus informēs par ūdenī atrastām baktērijām un apstiprinātiem leģionāru slimības gadījumiem. Īpašu sabiedrības sašutumu izraisījis gadījums Aizkrauklē, kad bīstamā baktērija atklāta jaundzimušam bērnam.

Tā vietā, lai ratiņos baudītu pirmās tiešām siltās pavasara dienas dzimtajā Aizkrauklē, sešas nedēļas vecais puisītis turpina ārstēties Bērnu slimnīcā Rīgā. Šobrīd jau intensīvās terapijas posms ir aiz muguras, bet zīdainītis turpina saņemt antibiotikas.

“Mēs esam priecīgi, ka viņš ir dzīvs!” saka bērna tētis Mārtiņš Dumpis. Viņš atzīst, ka par leģionāru slimību pat nebija dzirdējis. Sešas dienas Jēkabpils slimnīcā zīdainim ārstēja gripu, un, tikai pārvedot uz Rīgu, atklājās, ka bērns ieelpojis baktēriju, kas mīt ūdensvadā.

Jau 28.februārī ziņa par saslimušo mazuli sasniedza nama apsaimniekotāju. Tālāk jau tika ņemti ūdens paraugi gan dzīvoklī, gan mājā. Uzņēmuma “Aizkraukles siltums” inženieris Vasilijs Romaņuks rāda, ka šobrīd visās mājās padotā karstā ūdens temperatūra ir 60 grādi, kuros baktērija izdzīvot nevar. Mājas augstākajos stāvos gan ūdens temperatūra varētu nokristies līdz 55 grādiem.

Māju iedzīvotāji ir nepatīkami pārsteigti, ka nācies ciest zīdainītim, bet paši īpašu paniku nejūtot.

Pašvaldībā skaidro, ka informācijas aprite šādos gadījumos ir neadekvāti gausa.

Lai gan par saslimšanu zināms jau divas nedēļas, oficiālu vēstuli no atbildīgās iestādes pašvaldība saņēma tikai šonedēļ.

Slimību kontroles un profilakses centrs gan skaidroja, ka Latvijā konstatētie gadījumi ir sporādiski, proti, saslimuši cilvēki dažādās pilsētās, tāpēc nevar runāt par vienu infekcijas avotu. Taču pēc Aizkraukles zīdaiņa saslimšanas beidzot pieņemts lēmums nama apsaimniekotāju par legionelozi informēt uzreiz pēc oficiālo analīžu rezultātu saņemšanas.

Panikai iemesla neesot, Latvijā nav legionelozes epidēmijas.

Tikmēr Bērnu slimnīcā aicina vecākus noteikti vārīt ūdeni, no kā gatavo bērna pārtiku. Tāpat Eiropā aprakstīti gadījumi, kad zīdainītis ar šīm baktērijām inficējas ūdens dzemdību laikā. Citur pasaulē šī baktērija atklāta arī dažādos atpūtas centros, kuros ir kopēji baseini vai dušas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti