Pēc sprādzienā cietušās ēkas fasādes nostiprināšanas atjaunota satiksme Melnsila ielā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pēc sprādzienā cietušās ēkas fasādes nostiprināšanas no sestdienas atjaunota satiksme Melnsila ielā, kā arī pamatmaršrutā atsāk kursēt sabiedriskais transports, informēja Rīgas domē.

Naktī uz sestdienu Rīgas domes Satiksmes departaments minētajā posmā veica sniega attīrīšanu un brauktuves apstrādi ar pretslīdes materiāliem, savukārt sestdienas rītā tika novāktas pagaidu ceļa zīmes. Transportlīdzekļu vadītājiem jārēķinās, ka Melnsila ielā atļautais pārvietošanās ātrums ir 30 km/h. Transportlīdzekļu vadītājus aicina būt vērīgiem un sekot līdzi atjaunotajai satiksmes organizācijai Melnsila ielā.

Uz ietves priekšā ēkai Melnsila ielā 2 šobrīd ir uzstādīts žogs, līdz ar to gājēju kustība gar ēku ir aizliegta. Izvietotas arī ceļa zīmes, kas brīdina par slēgto ietves posmu, kā arī pie ēkas izveidota pagaidu pieturvieta sabiedriskajam transportam. Nākamās nedēļas laikā plānots izveidot gājēju tuneli, lai iedzīvotāji varētu pārvietoties arī gar sprādzienā cietušo ēku. Pagaidām gājējiem slēgtā ietves posma apiešanai jāizmanto regulējamais krustojums Ernestīnes un Melnsila ielas krustojumā un neregulējamā gājēju pāreja Melnsila ielā pirms Ļermontova ielas. 

Rīgas pašvaldība gada sākumā veica sagruvušo konstrukciju demontāžu, ēkas būvgružu izvešanu un teritorijas sakopšanu. Tāpat tika nodrošināta iedzīvotāju mantu iznešana un ēkas konservācija. Ēkas fasāde bija atdalījusies un bojāta, tādēļ bija nepieciešams veikt tās nostiprināšanu.

Piektdien, 5. februārī, Rīgas pilsētas būvvaldē tika saņemts būveksperta atzinums par cietušo ēku. Atzinumā norādīts, ka ir veikta abu ēkas garenārsienu nostiprināšana un neprognozējams to nobrukums ir pilnībā novērsts, līdz ar to satiksme Melnsila ielas posmā starp Ļermontova un Ernestīnes ielām var tikt atjaunota.

“Rīgas satiksme” trolejbusu kustību Melnsila ielā pagaidām nodrošinās ar dīzeļmotora trolejbusiem ārpus kontakttīkla, jo būvatzinumā teikts, ka trolejbusu satiksmi ir iespējams atjaunot tikai ar nosacījumu, ja trošu atsaites tiks nostiprinātas uz atsevišķiem balstiem – stabiem, kuri konstruktīvi nav saistīti ar ēkas norobežojošām konstrukcijām. Trošu atsaišu stiprināšana pie konkrētās ēkas nav pieļaujama, jo tās rada slodzi, kas ēkai, kādā stāvoklī tā ir šobrīd, nav pieļaujama. 

KONTEKSTS:

Pārdaugavā, Melnsila ielā 2, naktī uz 31. decembri uzsprāga, daļēji sagruva un aizdegās trīsstāvu dzīvojamā ēka. Negadījumā cieta seši cilvēki un viens gājis bojā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti