Pēc RPIVA reorganizācijas filiāles varētu papildināt ar jaunām programmām, nesaistītām ar pedagoģiju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Pēc Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) reorganizācijas, pievienojot to Latvijas Universitātei (LU), tās filiālēs varētu veidot papildu programmas, kas nav saistītas ar pedagoģiju, žurnālistiem pastāstīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”).

Šadurskis norādīja uz LU nodomu pēc RPIVA reorganizācijas tās filiālēs piedāvāt ne tikai ar pedagoģiju saistītas studijas, bet sadarbībā ar pašvaldībām attīstīt tās programmas, kas tām ir aktuālas. Tādējādi filiāles tikšot stiprinātas un paplašinātas.

Pašlaik ar dažām pašvaldībām esot sāktas arī sarunas par to.

Tāpat astoņās filiālēs darbu turpinās jau esošie mācību spēki esošajā studiju režīmā un ar pašreizējiem studentiem. Ministrs pauda, ka pēc RPIVA juridiskās likvidācijas pašreizējie studenti sajutīšot tikai vienu atšķirību – diplomu izdos LU, nevis RPIVA.

Ziņots, ka Izglītības un zinātnes ministrija nolēmusi līdz šā gada augustam reorganizēt RPIVA, to pievienojot Latvijas Universitātei. Galīgais lēmums gan būs jāpieņem valdībai. Ministrija gan norāda uz nepieciešamību saglabāt reģionālās filiāles. 

Augstākās izglītības padome neiebilst pret RPIVA reorganizāciju, bet uzdot Izglītības un zinātnes ministrijai precizēt projektu. Tikai pēc tam lēmums nonāks valdībā. 

Savukārt RPIVA studenti un personāls rīkoja protesta gājienu, iebilstot pret šādu ieceri. Sašutumu par ministrija rīcību RPIVA reorganizācijas lietā izteica arī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA).

Tikmēr LTV raidījums "De facto" ziņo, ka RPIVA sabiedrības viedokļa mainīšanai par labu izglītības iestādes saglabāšanai jau iztērējusi 15 460 tūkstošus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti