Pēc pārsūdzēšanas tiesa samazina kompensāciju Ventspils slimnīcā mirušā bērna vecākiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Kurzemes apgabaltiesa trešdien, 28.oktobrī, spriedusi, ka no Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas jāpiedzen kopumā 70 tūkstoš eiro liela morālā kaitējuma kompensācija par labu vecākiem, kuru divgadīgais bērns nomira slimnīcā. Tāpat arī tiesas ieskatā slimnīcai jāsamaksā bērna apbedīšanas izdevumi, Latvijas Radio noskaidroja Kurzemes apgabaltiesā.

Pašlaik pieejams saīsinātais spriedums, un pilns tiesas nolēmums šajā civillietā gaidāms pēc nepilna mēneša 24.novembrī.

Iepriekš pirmās instances tiesa Ventspils tiesa apmierināja vecāku prasību un sprieda – no slimnīcas jāpiedzen 100 000 eiro liela kompensācija. Slimnīca lēmumu pārsūdzēja.

Nu Kurzemes apgabaltiesas spriedusi par mazāku summu – 70 000 eiro. Pašlaik gan vēl nav zināms tiesas pamatojums, jo  tas būs zināms tiesas pilnajā spriedumā.

Cietušo advokāts Ronalds Rožkalns gan pagaidām nepauda viedokli par tiesas piesprietso, norādot, ka vispirms vēlas iepazīties ar pilno spriedumu. Tas būs pieejams pēc nepilna mēneša, un 30 dienu laikā spriedums būs pārsūdzams.

Jau ziņots par astoņus gadus seniem traģiskiem notikumiem Ventspilī. Nepilnus divus gadus vecais bērns slimnīcā nonāca ar nelielu apdegumu, ārsts nozīmēja fizioloģiskā šķīduma ievadīšanu. Šķīdumu gatavoja slimnīcas aptieka un sistēmu sagatavoja un ievadīja medmāsa. Vēlāk tiesa konstatēja, ka ievadītais šķīdums bija desmitreiz lielākas koncentrācijas šķīdums. Kā tas notika, izmeklēšanā netika noskaidrots.

Ilgus gadus tiesā tika skatīta krimināllieta, līdz pērn tika teikts galavārds – notiesāja ārstu Dzintaru Marnauzu par ārsta pienākumu nepienācīgu pildīšanu, jo viņš nepienācīgi uzraudzīja pacienti, pavirši novērtēja veselības stāvokli un noteica nepareizu diagnozi.

Tāpat bērna vecāki vērsās tiesā ar civilprasību par morālā kaitējuma atlīdzību pret slimnīcu, nevis konkrētu ārstu, jo bērnu bija veduši uz toreizējo Ventspils slimnīcu, kas tagad ir Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas sastāvā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti