Panorāma

VDK izpētes komisijas ziņojums gandrīz gatavs

Panorāma

SAB vērtēs informāciju par I. Rimšēviču

Sāk kriminālprocesu par naudas izspiešanu no "Norvik bankas"

Pēc «Norvik» bankas akcionāra iesnieguma par kukuļa izspiešanu policija sākusi kriminālprocesu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 3 mēnešiem.

Valsts policijā saņemts “Norvik” bankas iesniegums par kukuļa izspiešanu un ierosināts kriminālprocess, medijiem pastāstīja Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.

Iesniegums nodots izskatīšanai Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldei, un ir ierosināts kriminālprocess. “Noskaidrot tos apstākļus, par kuriem ir minēts šajā iesniegumā, bez kriminālprocesuālām darbībām nav iespējams,” sacīja Grišins.

Plašāku informāciju viņš gan nesniedza, tikai piebilda, ka policija “nodrošinās vispusīgu, objektīvu un taisnīgu izmeklēšanu”.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

LTV raidījums “De facto” ziņoja, ka “Norvik” bankas īpašnieks Grigorijs Guseļņikovs ir uzrakstījis iesniegumu kādai Latvijas tiesībsargājošai iestādei saistībā ar kukuļošanu. Viņš apgalvoja, ka maksātnespējas administrators Māris Sprūds un kāda augsta amatpersona finanšu sektorā no viņa izspieduši kukuļus.  

Iepriekš “Norvik” bankai bija problēmas ar 2015.gada pārskata apstiprināšanu. Toreiz bankas auditori pēc finanšu pārskatiem nebija spējīgi sagatavot atzinumu. Auditori uzskaitīja tajos vairākas neatbilstības, atsaucoties uz riska darījumiem Krievijā un enerģētikas sektorā Latvijā. Ja šo risku ietekmi ņemtu vērā, tad banka neizpildītu minimālos kapitāla pietiekamības rādītājus.

“Norvik” banka ir astotā lielākā banka Latvijā. 2013.gadā par tās akcionāru kļuva Grigorijs Guseļņikovs – krievu izcelsmes Lielbritānijas pilsonis.

Banka drīz ieguva atpazīstamību, pateicoties skandālam. Igauņu kompānija “Winergy” no bankas bija saņēmusi 50 miljonu eiro kredītu vēja parka celšanai Ventspils novadā. Banka apsūdzēja igauņus, ka viņi negrib naudu atdot. Valsts policija sāka izmeklēšanu par krāpšanu, kura nesen nonāca tiesā. Taču banka uzskata, ka valsts nav to pietiekami aizstāvējusi, un iesūdzēja Latviju starptautiskā šķīrējtiesā Vašingtonā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti