Panorāma

K. Kariņš: Ejam uz priekšu ar trīs partiju koalīciju

Panorāma

Panorāma

Pēc posteņu slēgšanas bažas par ugunsdrošību

Pēc mazpilsētu ugunsdzēsēju posteņu slēgšanas Sēlijā bažas par ugunsdrošību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

No pieciem Sēlijas mazpilsētu ugunsdzēsēju iecirkņiem otrdien divi bija slēgti. Jaunjelgavu no tuvākā kaimiņposteņa šķir 15 kilometri, bet Aknīsti – gandrīz 30 kilometri. Iedzīvotāji reģionā par situāciju ir šokā, nomaļos lauku ciematus ir grūti sasniegt, bet mazpilsētās ugunsnedrošību rada vecā koka apbūve. 

Trīs Sēlijas mazpilsētas – Nereta, Viesīte un Aknīste – atrodas apmēram 25 minūšu brauciena attālumā viena no otras. Nu jau vairāk nekā nedēļu ugunsdzēsēji vienu no saviem posteņiem uz diennakti slēdz. Tas notiek pamīšus, tātad tā ir kā sava veida laimes spēle. Otrdien neveicās aknīstiešiem, jo brigādes, kam doties uz izsaukumu no Aknīstes posteņa, nav.

Aknīstes posteņa komandieris Ivars Osma sacīja: "Mums ir trīs cilvēku trūkums. Vēl viens ir atvaļinājumā, un vēl viens mācās, tātad vēl divi mīnusā. Mēs nevaram ar esošo personālu nodrošināt to, ka šeit strādā [postenis]."

Tieši zemā atalgojuma dēļ šogad darbu Neretas postenī pametuši divi ugunsdzēsēji. Šomēnes neliels algas pieaugums sagaidīts, taču – ar rūgtumu.

Neretas posteņa komandieris Armands Aivis Gorbačovs norādīja: "Ir saskatāms, ka vadībai varbūt ir procentuāli lielāks pieaugums pie algas nekā pašiem ugunsdzēsējiem. Ja varbūt kādreiz motivēja tas, ka varēji diennakti strādāt un trīs dienas tev bija brīvas, tad šobrīd, pie šīs situācijas, to vairs nav iespējams nodrošināt."

Ugunsdzēsēji Neretā atceras arī kādu konkrētu gadījumu – dega dzīvoklis, no kura izkļūt nespēja invalīds. Pusstundas laikā izdevās izglābt gan cilvēku, gan nodzēst liesmas un tikai tad ieradās kolēģi no Viesītes. 

Šokā par situāciju bija arī Neretā sastaptie iedzīvotāji:

"Nevar jau paspēt ne atbraukt, neko. Tas ir bīstami."

"Visiem malkas apkure, dūmvadi. Redziet, kādas mums mājas – koka ēkas pārsvarā. Es pat nezinu... šausmīgi tas ir!"

25 minūtēs var iekļauties, ja jābrauc no pilsētas uz pilsētu, bet, ja jānokļūst nomaļā lauku ciemā, jābrauc vēl ilgāk. Turklāt laukos ir ne tikai viensētas, bet, piemēram, Mazzalves pagastā – sociālās aprūpes centrs, Gārsenes pagastā – slimnīca.

Neretā uzrunātie sacīja:

"Man pašai kādreiz ir bijis ugunsgrēks, pagrabs nodega. Nereta ir ļoti tuvu, ātri atbrauca, upe blakus."

"Nu, no Aizkraukles mums ir 60 kilometri līdz mūsu Pilskalnes centram. Ja tur viena māja degtu, tad viss ciems degtu. Nu, bēdīgi."

Viesītē vēl pirms diviem gadiem pašvaldība ugunsdzēsējiem piešķīra un pielāgoja savā īpašumā esošu ēku. Vecajā vairs nebija iespējams strādāt, un Nodrošinājuma valsts aģentūrai naudas, lai to remontētu, nebija.

Jēkabpils novada domes priekšsēdētāja vietnieks Alfons Žuks ("Apvienība Iedzīvotāji") skaidroja: "Piešķīrām naudu, izremontējām. Pēc tam viņi pateica, ka nav, par ko maksāt īri. Arī to mēs viņiem neprasām. Tā īstenībā ir bezkaunība no ministrijas puses."

Ja jaunus darbiniekus neizdosies atrast, vietējie lēš, ka pieaugs slogs brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem. Jēkabpils novadā vien brīvprātīgi strādā jau divos ciemos. Pašvaldībā novērots, ka arī citu operatīvo dienestu klātbūtne reģionā samazinājusies – iecirkņos strādā mazāk policistu un ātrās medicīniskās palīdzības darbinieki retāk strādā naktīs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti