Pēc Latvijai veltītās kritikas TM veidos plānu OECD rekomendāciju izpildei

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 8 mēnešiem.

Lai izpildītu Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) novērtējumā par Latviju norādītās rekomendācijas, Tieslietu ministrija (TM) izstrādās plānu, norādot atbildīgās institūcijas un izpildes termiņus.

Balstoties uz Latvijas 1.fāzes un 2.fāzes vērtējumu par rekomendāciju izpildi OECD Kukuļošanas apkarošanas starptautiskajos biznesa darījumos, darba grupai drīzumā būs jāsniedz OECD Padomei savs viedoklis par Latvijas gatavību pievienoties organizācijai.

Tādējādi tikai sekmīga un savlaicīga darba grupas izteikto rekomendāciju izpilde var nodrošināt pozitīvu lēmumu par Latvijas gatavību pievienoties OECD.

Tāpēc Tieslietu ministrija izstrādās valdībai informatīvo ziņojumu, kurā iekļaus plānu ar praktiskajiem konvencijas ieviešanas pasākumiem, nosakot arī atbildīgo institūciju un izpildes termiņu.

Ministrijā norāda, ka līdzīgi arī par Latvijas 1.fāzes novērtējuma ziņojumu bija izstrādājusi informatīvo ziņojumu, kuru Ministru kabinets apstiprināja 2014.gada septembrī. Tas esot ļāvis Latvijai vienā gadā panākt būtisku progresu tiesību aktu saskaņošanā ar Konvencijas prasībām, kas atzīmēts arī 2.fāzes ziņojumā.

Jau ziņots, ka OECD eksperti savā ziņojumā secinājuši, ka Latvija cīņā ar ārvalstu amatpersonu kukuļošanu pašlaik atrodas tikai sākumstadijā. Īpašu satraukumu raisa Latvijas spēja vērsties pret kukuļdevējiem kriminālprocesu ietvaros, iegrožot ārzemēs korupcijas rezultātā iegūtās naudas atmazgāšanu un robi likumdošanā.   

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti