Pēc kavēšanās ar pārvadātāja maiņu Vidzemes pusē CATA prasa tiesu atcelt valsts līgumu ar «Nordeka»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Administratīvajā tiesā iesniegta prasība par valsts līguma atcelšanu ar uzņēmumu "Nordeka", kas paredzētajā laikā nav uzsācis pasažieru pārvadājumus Cēsu, Limbažu un Siguldas reģionos.

Uz līguma laušanu uzstāj līdzšinējais pakalpojuma sniedzējs uzņēmums CATA, kuram pasažieru pārvadājumi šajos maršrutos uzticēti vēl vismaz gadu.

Pēc tam, kad uzņēmums "Nordeka" nav paguvis līdz šī gada jūlijam sagādāt un sagatavot autobusus, arī Autotransporta direkcija iepriekš apsvēra līguma laušanu. Tā vietā noslēgta vienošanās ar Nordeku par līguma izmaiņām.

“Jāatzīmē, ka “Nordeka” par to ļoti savlaicīgi informēja, ka gan Covid-19 sakarā, gan ģeopolitiskās situācijas dēļ ir aizkavējusies šo autobusu būvniecība. Tie autobusi ir pasūtīti, un mēs par to esam arī grāmatvediski pārliecinājušies. Ir veiktas priekšapmaksas, un tas process notiek, bet diemžēl šo ārējo apstākļu rezultātā nav notikusi šo autobusu piegāde “Nordekai” noteiktajos termiņos.

Mēs šobrīd neredzam pamatotu iemeslu lauzt līgumu.

Jo principā tas sagatavošanās periods var būt arī garāks, tas nav nekāds pārkāpums, jo viņi jau vēl nesāk līgumu. Vienkārši tas sagatavošanās periods, kas bija noteikts uz gadu, ir pagarināts tagad vēl uz gadu,” skaidroja Autotransporta direkcijas pārstāvis Viktors Zaķis.

Autotransporta direkcijas pārstāvis Viktors Zaķis
00:00 / 00:47
Lejuplādēt

KONTEKSTS:

Saskaņā ar konkursa rezultātiem un pērn slēgto līgumu Cēsu, Limbažu un Siguldas lotēs vai maršrutu apgabalos no šā gada 1. jūlija pasažieru pārvadājumi ar jauniem autobusiem jānodrošina uzņēmumam "Nordeka". Jau aprīlī ATD aptvēra, ka uzņēmums to var nepagūt. Šajos maršrutos ar esošajiem autobusiem pakalpojumu vēl vismaz gadu turpinās nodrošināt reģiona pašvaldību pārraudzītais uzņēmums "CATA". 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti