Panorāma

Par analīzēm pacienti maksā paši

Panorāma

Kritizē Latvijas Bankas ieteikumus veselības aprūpei

Ierosina kriminālprocesu par J.Juraša izteikumiem intervijā

Pēc Juraša izteikumiem par kukuļa piedāvājumu – kriminālprocess par valsts noslēpuma izpaušanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 9 mēnešiem.

Kriminālatbildība par intervijā pausto – tā tagad, iespējams, draud bijušajam Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniekam Jurim Jurašam, kurš publiski paziņojis par miljona eiro kukuļa piedāvājumu "Latvijas dzelzceļa" kukuļošanas lietas ietekmēšanā.

Tagad gan Jurašs, gan korupcijas pētnieki uzskata, ka tā ir izrēķināšanās. Tikmēr KNAB pārstāvji uzsver – šādi Jurašs pats, iespējams, gatavo augsni tālākai tiesvedībai ar iestādi nesenās atlaišanas dēļ.

Jurašs pārsteigts

Pamatīgu vētru publiskajā telpā mēneša sākumā sacēla nu jau bijušais KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas vadītājs Juris Jurašs, žurnālam "Ir" paziņojot, ka viņam izteikts miljonu eiro vērta kukuļa piedāvājums, lai ietekmētu bijušā "Latvijas dzelzceļa" šefa Uģa Magoņa krimināllietu. Viņš par to informējis KNAB vadību, tomēr tā neesot rīkojusies. Tagad par saviem publiskajiem izteikumiem nāksies atbildēt pašam Jurašam – pret viņu ierosināts kriminālprocess par slepenas informācijas izpaušanu.

Drošības policijā (DP) LTV apstiprināja, ka tā no Ģenerālprokuratūras ir saņēmusi ierosinātu kriminālprocesu par valsts noslēpuma izpaušanu. Ņemot vērā, ka lietas materiāli ir slepeni, DP atturas no sīkākiem komentāriem.

Par šādu Ģenerālprokuratūras rīcību pārsteigts ir pats Jurašs. Viņš uzskata, ka slepenu informāciju nav izpaudis.

"Tas šajā stāstā ir nesaprotamākais, jo likums par valsts noslēpumu nosaka, kas nevar būt valsts noslēpums, - un tā ir informācija par koruptīviem gadījumiem un amatpersonu prettiesisku rīcību. Tas, ko esmu paudis, tas ietver abus punktus," teica Jurašs.

Jurašs atzīst, ka pirms gada līdz ar KNAB vadību par kukuļa piedāvājumu informējis arī ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru, bet uz pratināšanām nav saukts.

Pārmetumus noraida

Prokuratūras pārstāvji LTV rakstiskā atbildē apliecināja, ka patiesi ir saņemts Juraša rakstisks iesniegums par iespējamo bezdarbību no KNAB vadības puses, nesākot izmeklēšanu par iespējamo apjomīgā kukuļa piedāvājumu pašam Jurašam. Tiesa, par tās rezultātiem prokuratūra sīkāku informāciju nesniedz. 

Pārmetumus bezdarbībā pēc Juraša ziņojuma saņemšanas noliedz arī viņa bijušās darba vietas vadība.

"Es gribu pārliecināt, ka viss, kas iestādei bija jādara, ir darīts.[..]. Es to vērtēju kā iespējamo tiesvedības taktiku, kas, iespējams, viņam,  ir ieteikta, lai aizstāvētu savu pozīciju iespējamā tiesvedībā pret KNAB," sacīja KNAB priekšnieka vietniece Ilze Jurča.

Citādāk gan domā sabiedrībā par atklātību “Delna”. Notiekošais ap Jurašu kārtējo reizi apstiprinot sabiedrības par atklātību "Delnas" iepriekš izteikto kritiku par KNAB darbu.

"Manuprāt, tā ir ziņa, kas parāda, ka iestāde nevēlas cīnīties ar kukuļdošanu. (..)

Vēl satraucošāk, ka trauksmes cēlēju institūts un vēlme ziņot par šādām lietām tikai mazinās," teica “Delnas” direktors Jānis Volberts.

Vēl nav zināms, kas draud Jurašam par informācijas izpaušanu. Uz pirmajām pratināšanām Drošības policijā viņam jāiet jau šonedēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti