Pēc ilgām diskusijām studenti nevienojas par pozīciju RPIVA likvidēšanas jautājumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Pēc ilgām diskusijām Latvijas Studentu apvienība (LSA) nav vienojusies par vienotu pozīciju Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) likvidēšanas jautājumā.

LSA sēdē, kurā piedalījās izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis ("Vienotība"), Latvijas Universitātes (LU) prorektore Ina Druviete un RPIVA rektore Daina Voita, notika plašas diskusijas par augstskolas likvidāciju, pastāstīja LSA prezidente Maira Belova.

Studentiem izdevies noskaidrot vairākus līdz šim neskaidrus jautājumus par iecerēto RPIVA reorganizāciju. Amatpersonas studentiem apliecinājušas, ka, lemjot par plašas diskusijas izraisījušo RPIVA reorganizāciju, vērā tiks ņemts arī studentu viedoklis.

Belova informēja, ka pēc vairākas stundas ilgas sēdes tika nolemt turpināt diskusijas nākamajā nedēļā. LSA nākamnedēļ plāno atkārtoti sanākt uz sēdi, lai nobalsotu par pozīciju akadēmijas likvidēšanas jautājumā.

Pēc ilgām diskusijām studenti nevienojas par pozīciju RPIVA likvidēšanas jautājumā
00:00 / 00:33
Lejuplādēt

"Gala lēmums mums būs nākamajā nedēļā, kad mēs sapratīsim mūsu konkrēto nostāju gan šajā gadījumā, gan vispār par augstskolu reorganizācijas, konsolidācijas jautājumiem arī nedaudz plašāk, kopumā," teica Belova.

Viņa norādīja – nākamceturtdien, 2.februārī, plānota Augstākās izglītības padomes sēde, kur arī skatīs šo jautājumu. LSA apņēmusies līdz šai sanāksmei vienoties par skaidru nostāju minētajos jautājumos.

Jau ziņots, ka IZM ir nolēmusi ar 2017.gada augustu reorganizēt RPIVA, to pievienojot LU. Kā apstiprināja ministrijā, tas nepieciešams, lai veiktu resursu koncentrāciju un panāktu iespējami efektīvu valsts budžeta līdzekļu izmantošanu.

Izglītības un zinātnes ministrija solīja, ka visas astoņas RPIVA reģionālās filiāles tiks saglabātas un visi pasniedzēji pāries uz darbu LU.

Šadurskis norādīja, ka tad, kad aptuveni 2019.gadā sāksies studiju programmu konsolidācija, konkursos uz pasniedzēju amata vietām varēs piedalīties kā LU, tā arī pašreizējie RPIVA mācībspēki, tātad būs "veselīga un draudzīga konkurence".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti