Dienas ziņas

Zvejniekciemā notiek luču svētki

Dienas ziņas

Ādažos sagaida NATO bataljonu

Atstādinātās Finanšu policijas amatpersonas pieņems citu darbu

DP kratītie augsta ranga VID darbinieki pieņem jaunās amatvietas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Atstādinātās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvaldes amatpersonas Maksims un Kristīne Bogdanovi, kuru darba vietās Drošības policija veikusi kratīšanas, pieņēmuši piedāvātās jaunās amatvietas dienestā.

Maksims Bogdanovs turpmāk būs Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes 1.piedziņas daļas 3.nodaļas galvenais nodokļu inspektors, bet Kristīne Bogdanova būs Juridiskās un pirmstiesas strīdu izskatīšanas pārvaldes Tiesību aktu daļas galvenā juriste, ziņo LETA.

Ar Latvijas Televīziju viņi gan izvēlas runāt caur advokāti Allu Jurašu.

"Mani klienti noraida jebkādas aizdomas. Viņi vēlētos saprast ko vairāk, vēlas sadarboties ar izmeklēšanu un kliedēt šaubas par viņu iespējamo saistību, bet tāpēc ir vajadzīga kaut kāda no valsts struktūrām pretīmnākšana šinī gadījumā," stāsta Juraša.

Pēc Jurašas teiktā, izmeklēšana sākta par divu gadu seniem notikumiem, taču sīkākas ziņas no Drošības policijas (DP) saņemt nevar. Bogdanovi sākto izmeklēšanu uzskata par izrēķināšanos, kura vērsta no bijušo un esošo darbinieku puses, kā arī atsevišķām privātpersonām.

Advokāte nevarēja pateikt, vai Bogdanovi ir saņēmuši draudus, taču mājieni, ka "kas tāds" varētu būt, gan esot saņemti.

Pēc advokātes teiktā, par to esot informēts arī Finanšu policijas pārvaldes priekšnieks Edijs Ceipe, kurš savulaik pierunājis Maksimu Bogdanovu nākt strādāt uz Finanšu policiju. Ceipe par advokātes stāstīto komentārus nesniedz.  Atstādinātajiem darbiniekiem Finanšu policijas pārvaldes vadītājs aizvien uzticoties.

"Šajā gadījumā es neredzu savu atbildību. Iestādes vadītājs, kurš atbild par valsts noslēpuma saglabāšanu var atbildēt par režīmu, darba kārtībām, perimetru, IT sistēmām utt., utt. Ir lietas,  ko iestādes vadītājs nevar ietekmēt. Skatoties šo lietu, tas ir jautājums DP," uzsver Ceipe. 

Tikmēr finašu ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un Zemnieku savienība) norāda uz tālāko reformu nepieciešamību ieņēmumu dienestā.

"Protams, personāla pārskatīšana joprojām ir turpināma. Tomēr tas būtu jādara kontekstā ar apvienotās policijas veidošanu un ar iekšējās drošības daļas pārvietošanu zem [VID vadītājas Ilzes] Cīrules kundzes. Vadītāji vajadzīgi spēcīgi un darbinieki vajadzīgi, un godīgums būs jāvērtē," uzskata finanšu ministre.

Tomēr tas, vai apvienotajā VID struktūrā atradīsies vieta Bogdanoviem, nav skaidrs. 

"Es uzskatu, ka tā nav labā prakse. Tā nebūtu jābūt šādā iestādē. Šādai ģimeņu būšanai," uzskata VID vadītāja Ilze Cīrule, sakot, ka "jaunajā struktūrā šādas prakses nebūs."

Paredzēts, ka jaunā apvienotā Nodokļu policija darbu sāks no nākamā gada sākuma. Tomēr darbs pie VID Iekšējā drošības dienesta izveides ir ieildzis Saeimā izskatīto likumdošanas jautājumu dēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti