Panorāma

Raimondam Paulam – 81!

Panorāma

Rosina NĪN atlaidi noteikt pēc deklarēto cilvēku skaita

Varas pārbīdes Jūrmalā

Pēc atkāpšanās no Jūrmalas mēra amata Truksnis atgriežas «zaļo» partijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 4 mēnešiem.

Gatis Truksnis zaudēja mēra amatu Jūrmalā, bet atkal kļuvis par Latvijas Zaļās partijas biedru. Domājams, partijas biedri novērtējuši viņa iniciatīvu atkāpties no amata, par ko viņš paziņoja pirms partijas biedru balsojuma. Šāds politiskais karuselis Truksnim dod iespēju pēc pašvaldību vēlēšanām atkal pretendēt uz mēra amatu, ja viņš tiks ievēlēts.

Vēl tikai novembrī, pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) veiktajām procesuālajām darbībām, Truksnim mēra amatā izdevās atgriezties tikai ar vienas balss pārsvaru. Tādēļ viņa lēmums atkāpties no Jūrmalas mēra amata bija negaidīts.

Pēc ārkārtas domes sēdes viņš žurnālistiem sniedza īsu paziņojumu, uzskaitot pašvaldības labos darbus, bet sīkāk neko nepaskaidroja par atkāpšanās iemesliem.

"Jāsaka gan viennozīmīgi, ka pagājušie mēneši man personīgi dzīvē nav bijuši viegli. Tie ir bijuši satraukuma un dziļu pārdzīvojumu pilni, un zināmā mērā arī ietekmējuši manu veselības stāvokli. Pirms pāris mēnešiem kolēģu lūgts, atkārtoti uzņēmos domes vadību faktiski, lai pieņemtu būtiskus lēmumus. Šobrīd gribu teikt, ka atlikušos četrus mēnešus līdz pašvaldību vēlēšanām turpināšu darbu šai mūsu komandā (..) kā ierindas deputāts.  

Uzkrāšu spēkus, jaunas idejas, lai ar pilnu pārliecību varētu kā Jūrmalas mēra amata kandidāts startēt nākamajās pašvaldību vēlēšanās," teica Truksnis.

Jūrmalas domes vadība tagad būs agrākās Trukšņa vietnieces Ritas Sproģes rokās, kas pārstāv Zaļo un zemnieku savienību. Viņa sacīja, ka nekādas īpašas pārmaiņas domē neplāno.

Par Sproģi nobalsoja 12 no 14 deputātiem, tai skaitā arī tie, kuri pirms diviem mēnešiem asi iestājās pret Truksni. Sproģe nepārliecināja vien divus deputātus.

Trukšņa straujā atkāpšanās vistiešāk bija saistīta ar šāsdienas Latvijas Zaļās partijas domes sēdi, kurā skatīts arī jautājums par Trukšņa atjaunošanu partijā. Viņš pats uz sēdi gan nebija ieradies, jo spēkā ir liegums viņam tuvoties vairākām personām.

Latvijas Zaļās partijas dome piektdien, 13.janvārī, vakarā nolēmusi Truksni uzņemt atpakaļ partijā. Par šo lēmumu balsoja 20 domnieki, bet pret bija 17.

Jau ziņots, ka pēc KNAB sāktās lietas par iespējamiem pārkāpumiem partiju finansēšanā un veiktajām kratīšanām Jūrmalas mēra kabinetā un dzīvesvietā Truksnis oktobrī gāzts no Jūrmalas mēra amata.  Tomēr pēc trim nedēļām Truksnis, pretēji partijas lūgumam, atkārtoti kandidēja uz Jūrmalas domes priekšsēdētāja amatu, kur arī tika ievēlēts. Pēc tam sekoja partijas valdes lēmums izslēgt Truksni no partijas.

Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars gan iepriekš norādīja: ja partijas Jūrmalas nodaļa lūgs uzņemt Truksni atpakaļ partijas rindās, partijas dome lems, vai pārskatīt valdes lēmumu par Trukšņa izslēgšanu no partijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti