Pēc «Aizliegtā paņēmiena» sižeta pirmo reizi Latvijā apcietina «aplokšņu algu» maksātāju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Pēc LTV raidījuma “Aizliegtā paņēmiens” sižeta, kurā redzama "aplokšņu algu" maksāšana kādā apsardzes firmā, pirmo reizi par “aplokšņu algas” maksāšanu kā drošības līdzeklis Latvijā piemērots apcietinājums, vēsta raidījums. Turklāt lietā figurē arī kāda augsta Valsts policijas amatpersona.

Šī gada marta beigās “Aizliegtais paņēmiens” rādīja, kā nelielā apsardzes kompānijā “Verge” tās saimnieks Edgars Mētra saviem darbiniekiem maksā “aplokšņu algas”. Šī unikālā video autors bija pats firmas darbinieks Imants, kuru bija aizvainojis tas, kā īpašnieks krāpjas ar nodokļiem. Turklāt Mētra esot draudējis darbiniekiem ar policijas palīga apliecību, proti, ja kaut ko kādam stāstīs, būšot nepatikšanas.

Finanšu policija toreiz sāka kriminālprocesu, bet izrādās – “aplokšņu algu” izmaksa ar to nebeidzās. Saimnieks no savas puses vienīgi ieviesa stingrākus drošības pasākumus, lai vairs neko nevarētu uzfilmēt.

Augustā izmeklēšanā Finanšu policija veikusi 23 kratīšanas dažādos ar šo firmu saistītos objektos. Tāpat aizturēts “aplokšņu algu” maksātājs Mētra kopā ar vēl kādu personu, un kā drošības līdzekli tiesa piemērojusi apcietinājumu.

Tas Latvijā attiecīgo Krimināllikuma pantu ietvaros pašlaik ir precedents.

Turklāt otra apcietinātā persona ir augsta ranga policists – Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Zemgales iecirkņa priekšnieks Rolands Strauts.

Aizturētais policijas augsta ranga darbinieks, iespējams, bijis visa organizators.

Saskaņā ar “Aizliegtā paņēmiena” rīcībā esošo informāciju, organizējot dažādus darījumus, Strauts stādījies priekšā ar citu vārdu.

Valsts policija skaidro, ka šogad jūlijā darba attiecības ar Strautu ir pārtrauktas, pirms tam viņš ilgstoši slimojis, bet vēl pirms tam - no 2015.gada maija - bijis bērna kopšanas atvaļinājumā.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti